31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel Seçimlerinde Kahramanmaraş’ın pek çok mahallesine yeni muhtarlar mahalle halkının oylarıyla seçilmişti. Bu kapsamda Onikişubat ilçesine bağlı Maarif Mahallesi’ne muhtar seçilen Gül Hanım Optur, seçimden bu yana çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Onikişubat’ta 7 adet mahallenin muhtarı kadın seçilirken, bu muhtarlardan biri olan Gül Hanım Optur, kollarını sıvayarak Maarif Mahallesi’ni güzelleştirme ve düzenleme işlemlerine başladı. Bu doğrultuda bölgede kazalara sebebiyet veren ve Maarif Anadolu Lisesi Kavşağı olarak bilinen kavşakta da düzenlemelere başlandı. Gül Optur, mahalle sakinleri ve mevcut yolu kullanan vatandaşların güvenliğini artırmak ve trafik akışını düzenlemek adına önemli bir adım olan kavşak düzenlemesi için iş makineleri getirtti.

I M G 0610

GÜL HANIM OPTUR MUHTARLARI BULUŞTURDU

Aynı zamanda kurban keserek Onikişubat ilçe mahallelerindeki muhtarları ve Maarif Mahallesi halkını davet eden Optur, yemek ikramında bulundu. Maarif Mahallesi Muhtarlığı binası bahçesinde düzenlenen organizasyona muhtarların yanı sıra; AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Onikişubat Muhtarları Yardımlaşma Dernek Başkanı Ramazan Gürbak ve Onikişubat Muhtarları Dernek Başkanı Ahmet Kılçık katılım sağladı. Muhtar Gül Optur'un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, muhtarlar arasında dayanışma ve birlik duygusunu pekiştirdi.

I M G 0631

KAVŞAK SORUNUMUZU ÇÖZÜYORUZ

Mahalle açısından başlatılan projelerin yanı sıra başka projelerin de olduğunu, gelecek zamanlarda onların da uygulanacağını söyleyen Maarif Mahallesi Muhtarı Gül Hanım Optur; “Organize etmiş olduğumuz yemeğe teşrif ettikleri için tüm müdürlerime, meslektaşlarıma, gelen bütün davetlilerime tek tek teşekkür ediyorum. Mahallemizi güzelleştirmek adına ilk etapta temizlikten başladık. Mahallemizi belediye yetkililerimizin sayesinde temizledik. Sonrasında da bizim sürekli ölümlerin olduğu bir kavşak sorunumuz vardı. Çok şükür Rabb'ime kavşak sorunumuzu çözüyoruz. Büyükşehir belediyemizin destekleriyle güzel bir proje uygulandı ve başlandı. İnşallah 10 güne kadar da kavşak projemiz tamamlanmış olacak. Ayrıca mahallemizde bir park projemiz vardı. Park Bahçe Müdürümüz sağ olsun onu da başlattı. Harici başka projelerimiz de var. Zaman içerisinde tabii ki hepsini gerçekleştireceğiz. Ben sizlere ve tüm davetlilerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 15.59.47

I M G 0650

HAYIRLI HİZMETLERE VESİLE OLSUN

Düzenlenen organizasyonun muhtarlarla ve mahalle sakinleriyle istişare noktasında öneme sahip olduğunu belirten AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara; “Maarif Mahallesi Muhtarımız Gül Hanım, mahallemize hizmet için bu dönem yeni seçildi. Biz de onun davetine icabet ettik. Kendisi sağ olsun hem mahalle insanına, hem eşine dostuna ve çalışma arkadaşlarına bir davette bulunmuş. Biz de onun davetine gelip, ikramlarını kabul ettik. Çok teşekkür ediyoruz ev sahipliği için. Bizim Onikişubat ilçemizin 141 mahallesinde 6 adet bayan muhtarımız var ve Gül Hanım da bunlardan biri. İnanıyoruz ki inşallah özellikle hanımefendiliğin gayretiyle hem Maarif Mahallemiz hem de diğer hanımefendi muhtarlarımızın olduğu mahallelerde olmak üzere; bizlerin, belediye başkanlarımızın, büyükşehir belediye başkanımızın ve hemşehrilerimizle birlikte mahallelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu etkinlikler bizim için hemşehrilerimizle, diğer muhtarlarımızla da bir araya gelme, onlarla da muhabbet etme ve istişare etme fırsatını da sağlıyor. Bu noktada tabii hem gelen misafirlerimizle hasbihal ettik hem de diğer muhtarlarımızla da mahallemizi, ilçemizi konuşmuş olduk. Muhtarımıza çok teşekkür ediyorum. Hayırlı hizmetlere vesile olsun” dedi.

I M G 0641

DEVLET İLE MİLLET ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ

Bu tarz etkinliklerin birleşme ve muhabbet artırma hususunda önemine dikkat çeken Onikişubat Muhtarları Yardımlaşma Dernek Başkanı Ramazan Gürbak; “31 Mart seçimlerini çok şükür kazasız belasız bir şekilde atlatıp, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve mahalle muhtarlıklarımız nezdinde seçimlerimizi iki tane mahallemiz hariç tamamlamış bulunuyoruz. Diğer iki mahallemizde de inşallah bu hafta sonu itibariyle tamamlayıp, dün olduğu gibi bugün de aziz milletimizin emrinde olmaya, hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Maarif Mahallemiz bizim sonradan daha çok inşa edilen sonradan yerleşkesi çoğalan ve nezih bir mahallemiz. Aynı şekilde nezih de bir muhtarlık ortamı var. Hanımefendi arkadaşımız Gül Hanım 31 Mart seçimlerinde vatandaşlarımızın teveccühleriyle muhtar seçilmiş bulunmakta. Burada diğer muhtar arkadaşlarımız da var. Biz her zaman şunu söyledik. Biz devletinin emrinde, milletin hizmetinde olan kurumlarız. Devlet ile millet arasında köprü vazifesi görüyoruz. Bunu da her zaman olduğu gibi en iyi şekilde görmeye çalışıyoruz. Bugün de yine bu şekilde hem Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Görgel, Onikişubat Belediye Başkanımız Sayın Hanifi Toptaş'ın riyasetinde hem de kaymakamımız nezdinde aziz milletimizin bağlı kuruluşlarla birlikte her zaman hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Burada bizleri misafir eden muhtar arkadaşımıza, Gül Hanım'a çok teşekkür ediyoruz. Bu gibi yemeklerin sadece bir muhtar yemeği olduğunu düşünmemek lazım. Çeşitli coğrafyalardan burada misafirlerimiz var. Bu tür etkinliklerin, kendi aramızdaki ülfeti, birliği ve beraberliği arttırdığını bu anlamda önem taşıdığını düşünüyorum. Bir araya gelme kültürü, istişare kültürü oluşturduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarımızın hizmetleri vasıtasıyla inşallah hayırlısıyla bütün aziz milletimizin her bir sokağını her bir mahallesini her bir vatandaşımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

I M G 0619

YOL DÜZENİNDEN BAŞLANDI

Onikişubat Muhtarları Dernek Başkanı Ahmet Kılçık Gül Hanım Optur’un Maarif Mahallesi’ne yapacağı hizmetlerin başarılı olmasını temenni ederek şunları söyledi; “Maarif Mahalle Muhtarımız Gül Hanım'ın davetine icabet ettik. Bu davetinden dolayı Gül Hanım'a teşekkür ediyoruz. İnşallah hizmetlerinde de başarılı olur. Hizmetlerine hızlı bir giriş yaptı. Şimdi yolları düzenlemekten başlamış. Allah muvaffak eder inşallah ve mahallesine layıkıyla hizmet eder. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun diyoruz. Yemek için de çok teşekkür ederiz.”

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN