Kurgusal Duruşma Yarışması’nın finalleri Ankara’da yapıldı. Daha önce Akdeniz Bölge elemelerinde 7 baro arasında şampiyon olarak finallere katılmaya hak kazanan Kahramanmaraş Barosu, yarışmada 3. oldu. Yarışmaya katılan Batman, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kars, Kocaeli, Muğla ve Trabzon barolarının stajyerleri arasındaki yarışmada şampiyon Batman Barosu olurken, Kocaeli Barosu ise 2. oldu. Kahramanmaraş Barosu’na 3’üncülük kupasını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, takdim etti. Kahramanmaraş’ı Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Av. Musab Mustafa Hasırcı, Av. Ayşenur Çoban ve Mehmet Sait Yıldız temsil etti. Ödül töreninde konuşan Kahramanmaraş Barosu Başkanı Av. Muhammet Burak Gül, adı yarışma olan bu organizasyonun özünde bir eğitim faaliyeti olduğunu ve deneyimli meslek mensuplarının katılımlarıyla keyifli ve eğitici bir yarışma geçirdiklerini vurguladı ve yarışmacılara başarılarından dolayı ve sarf ettikleri yoğun çabalardan dolayı teşekkür etti.

fa859e36-a26f-41a9-8e94-7503b5c5fef4

HAYATIMIZ BOYUNCA UNUTAMAYACAKLARI ANLAR YAŞADIK

Yarışma ile ilgili deneyimlerini aktaran Av. Musab Mustafa Hasırcı ise; “Aslolanın şehrimizi temsil etmek, insanların hafızasında iyi izlenimler bırakmak ve güzel anılar biriktirmekti. Yarışma sonrası aldığımız geri dönüşlerde bunu başardığımızı görmekten memnuniyet duyduk. Tüm şehir temsilcilerinin ve baroların Kahramanmaraş'ımızı çok iyi andıklarını düşünüyorum. Hayatımız boyunca unutamayacakları anlar yaşadık. Bunun yanı sıra eli boş dönmeyerek şehrimize bir kupa getirmekten gurur duyduk” şeklinde konuştu.

Öte yandan, ödül töreninin sonunda konuşan TBB Başkanı Erinç Sağkan, yarışmaya katılan stajyer avukatları kutlayarak, jüri üyelerine ve TBB Eğitim Merkezi'ne teşekkür etti.

BAŞKAN OKAY’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI BAŞKAN OKAY’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

d9081e44-6c44-4466-ba32-b648c5b8eebf