2024-2025 Futbol Sezonu’nda 3.ligde mücadele edecek olan Kahramanmaraş temsilcisi İstiklalspor, sıfırdan takım kurarak şampiyonluk mücadelesi verecek.  Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına ağırlık veren kulüp yönetimi ilk olarak Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktör Ergün Keleş ile anlaştı.

Deprem şehri Kahramanmaraş’ta kamp alanı ve tesis anlamında zorlu bir süreç yaşayacak olan spor kulübü yöneticileri antrenman sahası ve sosyal tesis sorununu ortadan kaldırdı. Kulüp Başkanı Ahmet Gaffar Akarca, Onikişubat ilçesinde bulunan Kılavuzlu Millet Bahçesi’ni kulüp için kullanacaklarını söyledi.

Kilavuzlu1 3

MİLLET BAHÇESİ BİZLER İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

Akarca, konuya ilişkin şu sözleri kaydetti; “Kılavuzlu Mahallesi’ndeki Millet Bahçesi alanının kullanımı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndaymış.  Orayı gördüğümüzde Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Bey’e ilettik. Başkanımızda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye bildirmiş. Olumlu bir cevap aldık çok şükür. Müthiş bir tesis orası.

Yani yeniden bir tesis yapacak olsak ne gücümüz ne zamanımız yeterdi. Millet Bahçesi’nin planlaması sanki bizim için yapılmış gibi. Büyük bir şans olacak bizim için. 1, 1 buçuk ay içerisinde orayı hazır hale getireceğiz. Antrenman sahası ve sosyal tesislerimiz orada olacak. Orayı tamamen inşallah bize tahsis edecekler ve biz de orayı çok güzel bir şekilde kullanıp iyi çocuklar yetiştireceğiz.”

Editör: Melisa Türkmen