***

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini açıklaması sonrası partilerde milletvekilliği aday adaylığını düşünen isimler başvurularını yapıp, sahaya indiler. Birçok partide aday adaylığı başvuru süreçleri de tamamlandı ve geçtiğimiz hafta sonu da AK Parti’de Türkiye geneli temayül yoklaması gerçekleşti. Geçmiş dönemlerde de temayüller yapıldı, bence yapılan temayüller formaliteden başka bir şey değil çünkü temayülden birinci çıksan da bir anlam ifade etmediği kaçınılmaz bir gerçek!

***

Bakıyorum Kahramanmaraş’ta AK Parti’ye aday adaylık müracaatlarına 145 isim var ve bu isimlerin içinde ismini daha önce hiç duymadıklarımız var. Evet, bu dönem milletvekili olmak “ateşten gömlek giymektir.” Çünkü deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta kentin 3’te 1’lik bölümü yıkılmış vaziyette. Şehrin yeniden planlanması ve bir an önce ayağa kaldırılması gerek, işte bu yönden de kentin hakkını alacak, milleti için çalışacak şehri bilen, halkla iletişimi iyi isimlere ihtiyaç var.

***

Listede geçmiş dönem vekillik yapanlarda var, bu vekillerin zamanı geçmiştir, halk artık yeni yüzler görmek istiyor. İşimiz gereği şehirde geziyoruz, insanlarla zaman zaman sohbet ediyoruz, kimin milletvekili olmasını istiyorsunuz diye soruyoruz ve ağırlıklı Fatih Mehmet Erkoç ismi ön plana çıkıyor. Erkoç aday adayları isimlerine baktığımızda parti içerisinde yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, il başkanlığı ve Belediye başkanlığı gibi çeşitli kademelerde görev almış kısacası tabandan yetişmiş birisi. Belediye Başkanlığı döneminde Kuzey Çevre yolu, Kayak Merkezi, Sümbüllü yolu ve daha ismini yazmadığım birçok hizmeti şehre kazandırdı. O yüzden Fatih Mehmet Erkoç, milletvekilliğinde halkın birinci tercihi arasında yer alıyor. AK Parti Genel Merkezinin de bunu göz ardı etmeyeceği kanaatindeyim.

28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi için 5 adımda oy kullanma rehberi 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi için 5 adımda oy kullanma rehberi

***

Aday adaylarından MÜSİAD Başkanı Serdar Salih Çiçekçi’de bir adım önde. Çiçekçi’de halkın içinden çıkmayan, Kahramanmaraş’ın sorunlarını çok iyi bilen mücadeleci bir isim. Bunun yanında Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Tapu Kadastro Arşiv Daire Başkanı Bekir Tarık Yiğit, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Av. Dr. Veli Böke, Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç ve Muhtarlar Dernek Başkanı Ramazan Gürbak daha şanslı isimler olarak gözlemleniyor.