90’lı yıllarda kentte birçok sinema salonu bulunurken teknolojinin gelişmesiyle artık sinema salonları parmakla gösterilecek kadar azaldı. 2023 6 Şubat depremi öncesi Kahramanmaraş’ta Piazza AVM’deki sinema salonu ve Arsan Center’da bulunan sinema salonu aktifti. Ancak depremlerde Piazza AVM’deki salon zarar gördüğü gerekçesiyle yeniden faaliyete başlayamazken şu an itibariyle Kahramanmaraş’ta sadece Arsan Center sinema salonu kapılarını müşterilerine açıyor.

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

Haftanın 7 günü açık olan Arsan Center sabah saat 10:45’te müşterilerine hizmet vermeye başlıyor ve akşam saat 21:30’da kapanıyor. 750 koltuk kapasiteli 4 sinema salonu bulunan Arsan Center günlük 20 sinema seansıyla sinemaseverleri ağırlıyor. 6 Şubat depreminden önce ve sonrasında 20 yıldır Kahramanmaraş’ta faaliyet göstermeye devam eden sinema salonu Perşembe günlerini halk günü ilan ederek bilet fiyatlarını 70 TL’den satışa sunuyor. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri bilet fiyatları ise ebeveynlere 100 TL’den, öğrencilere ise 90 TL’den fiyatlandırılıyor.

Arsan Center, "Derdimiz, Şehrimiz ve İnsanlarımız" sloganıyla Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Sümer Mahallesi, 62001. Sokak, No: 4/A adresinde hizmet veriyor.

Muhabir: Sibel GÜRLE