Kahramanmaraş’ta ve ilçelerinde suç ve suçluya geçit verilmezken, son zamanların en yaygın suçu uyuşturucu madde ticaretiyle ilgili de çalışmalar son hızıyla sürüyor. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Türkoğlu ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 5 ayrı soruşturma dosyası tanzim edildi ve soruşturma işlemlerine başlandı. Türkoğlu’nda Kahramanmaraş ve Gaziantep çevresinden temin edilen uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin satışının yapıldığı yönünde ihbar ve beyanların alınması üzerine harekete geçen Türkoğlu Başsavcılığı, olayın peşine düştü. Açılan suç dosyaları kapsamında yürütülen çalışmalar doğrultusunda 19 şüphelinin 16 uyuşturucu madde ticareti olayına karıştıkları tespit edilerek, şüpheliler hakkında toplamda 16 ara yakalama gerçekleştirildi.

17 FARKLI ADRESTE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Türkoğlu’na yönelik yapılan bu uyuşturucu madde ticaretinin önünü kesen operasyonlarda toplanan bilgi ve belgeler doğrultusunda Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 22/05/2024 tarihi itibariyle Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suç delillerini elde etme ve şüpheli şahısları yakalamaya yönelik eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Bu kapsamda Kahramanmaraş ve Gaziantep il merkezleri; Türkoğlu, Nizip (Gaziantep), Pazarcık (Kahramanmaraş), Manavgat (Antalya) ve Biga (Çanakkale) ilçelerinde toplam 17 farklı adreste eş zamanlı adli işlem yapıldı.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İcra edilen bu operasyonlar esnasında yapılan aramalar sonucunda çok sayıda uyuşturucu uyarıcı madde, dikili vaziyette hint keneviri, çok sayıda silah ve uyuşturucu kullanma aparatları ele geçirildi. Soruşturma kapsamında 15 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, 2 şüpheli hakkında yakalama çalışmalarına devam ediliyor. Soruşturma kapsamındaki 2 şüpheli daha önceki bir tarihte yakalanarak tutuklandı.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN