12 Ocak’ta Irak’ın kuzeyinde vatan mücadelesi veren Pençe- Kilit Harekatı bölgesine sızan teröristlerle çıkan çatışma sonucunda şehit düşen 9 askerden biri olan Kahramanmaraşlı Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesinin Kahramanmaraş’taki evi 6 Şubat depremlerinde yıkılmıştı. Ailenin çadırda yaşam mücadelesi verdiği haberlerinden sonra Kahramanmaraş Valiliği de ailenin yapımı süren TOKİ konutlarında hak sahibi olduklarını açıkladı. Bu kapsamda AHBAP Derneği'nin kurucusu Haluk Levent ve Komedyen Hasan Can, sosyal medya hesaplarından şehidin ailesine ev alacaklarını ifade etmişlerdi. Levent ve Kaya vermiş olduğu bu sözünü yerine getirerek, Müslüm Özdemir’in ailesine ev hediye ettiler. Aileye alınan evin eşyalarını da şarkıcı Melek Mosso karşılayacağını duyurdu.

3654669 75Fe4Fbd1A86A93A71D7Cec043Afed5C

“ASKERDEN GELDİĞİMDE SİZE EV ALACAĞIM”

Başkan Mahçiçek’ten ‘AK Kadın’lara duygu dolu veda Başkan Mahçiçek’ten ‘AK Kadın’lara duygu dolu veda

Kahramanmaraşlı şehit Müslüm Özdemir’in ailesine, “Askerden geldiğimde size ev alacağım” dediği öğrenildi. Özdemir’in ailesine verdiği bu sözü yerine getirmek isteyen Haluk Levent, aileye verilecek olan deprem konutlarını beklerken de evleri olsun düşüncesiyle aileye ev sözü vermişti. Hasan Can Kaya’nın, alınacak evin yarısını karşılamak ve Melek Mosso’nun da eşyalarını almak istemesiyle üç sanatçı el ele verip aileye Onikişubat ilçesi Tekerek Yolu’ndan yeni yapılmış, depreme dayanıklı bir ev hediye etti.

Thumbs B C 8E4944Cc5C6C3A396Ac64Cc169F68D24

KONSERE GELENLER ŞEHİDİMİZ İÇİN ŞARKILARIMA EŞLİK ETSİN İSTEDİM

Kahramanmaraşlı şehit Müslüm Özdemir’in ailesine ev aldıklarını açıklayan Haluk Levent; “Maalesef ki ülkemde çifte standart kavramı çok kullanılır. Mesela şehit verdiğimiz günler müzik yapana, konser yapana tepki duyulur ama aynı dakikada futbol maçında gol olunca müzikli oyuna tepki duyulmaz. Bunu aşamadık ülkece. Ben belki de 100’e yakın konser iptal etmişimdir müzik yaşamımda. İptal edilen her konserin 16 - 17 kişilik müzik ekibinin alın terinden o bölgedeki esnafa kadar ekonomiye de zararı oluyor. Sonra ben bir karar aldım ve şehidimiz olduğu gün kendi adıma o konseri ailesine bağışlamaya başladım. Hem emekçi müzisyenler hem esnaf kaybetmesin hem de konsere gelenler şehidimiz için şarkılarıma eşlik etsin istedim ve bu böyle devam etti.

G E J B4 Xx Xs A A Gy65

AİLE 2+1 DAİRENİN TAPUSUNU ALDI

Geçtiğimiz hafta şehit Müslüm Özdemir’in ailesini aradım. Çadırda yaşadıkları görüntüyü gördüm ve aileye sordum. Onlar da Kahramanmaraş Valiliği'nin ve Dulkadiroğlu Kaymakamlığı’nın ziyaret ettiğini, ilgilendiğini hatta yapılacak evlerden hakkı olduklarını bana söylediler. Ben de “Madem öyle şehidimizin size ev sözü var biz bu geçici süreyi evde geçirmenizi istiyoruz” dedim ve ev teklifinde bulundum onlar da kabul ettiler. Hasan Can Kaya da 'Ağabey, yarısını ben karşılarım' dedi ve evi annemizin üstüne aldık. Aile, 12 Şubat ilçesi Tekerek caddesinde 2+1 dairenin tapusunu aldı. Ev, yeni yapılmış ve biz de deprem yönetmeliği evraklarını inceleyip teslim ettik. Eşyalarını da Melek Mosso karşılayacak. 3 gün içinde eve yerleşmiş olacaklar. Bölgede AHBAP gönüllülerine bu konuda desteğini esirgemeyen Kahramanmaraş Valimiz sayın Mükerrem Ünlüer’e, güzel indirim yapan ev sahibine, emlak komisyonu almayan emlakçı Taner Barışık’a, ev için “Nasıl destek olabilirim?” diye yazan sanatçı, dizi oyuncusu ve spor dünyasından her arkadaşıma tek tek teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN