2024-2025 futbol sezonunda 3. Ligde mücadele edecek olan İstiklalspor futbol takımı, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına ağırlık verdi. Temsilcimiz ilk olarak teknik direktör ve sportif direktör sorununu çözdü. Bu kapsamda Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktör Ergün Keleş ile anlaştı. İstiklalspor’lu yöneticilerin katılımıyla birlikte, Şairler Tepesi’nde imza töreni düzenlendi. Düzenlenen törende İstiklalspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Gümüşer, hem şehir adına hemde İstiklalspor Kulübü adına önemli bir gelişmeyi basın mensuplarıyla paylaştı. Gümüşer, İstiklalspor Kulübü bünyesinde erkek basketbol takımı kurulacağını söyledi.

ŞAMPİYONLUK SEVİNÇLERİNİ TEKRAR YAŞAYACAĞIZ

Gümüşer, konuya ilişkin şu sözleri kaydetti; “Şehrimizde sporu seven bir yerel yönetimin olması, aynı zamanda iş adamlarının hiç olmadığı kadar şu anda sporu desteklemesi bizim için en önemli ivme kazancı. Bu sayede çok daha güzel işler başarabileceğiz. Yaşadığımız deprem, şehrimize çok zarar verdi. Sadece maddi olarak değil aynı zamanda manevi olarak çok ciddi anlamda hasara uğrattı. Biz artık yavaş yavaş şehrimizde sporla birlikte motivasyonun yükselmesini, artık şehrimizin o özlediğimiz şampiyonluk sevinçlerini, galibiyet sevinçlerini yaşamamız gerektiğini düşünüyoruz.

Ekran Görüntüsü 2024 06 21 131609

SADECE FUTBOLLA DEĞİL BASKETBOLLA DA İLERLEYECEĞİZ

İstiklalspor ile birlikte sadece futbol olarak değil aynı zamanda basketbol sporuylada ilerleyeceğiz. Bu konuda aslında çok şanslıyız. Çünkü şehrimiz bir basketbol şehri. Şehrimizde çok ciddi bir altyapı var. Aynı zamanda basketbol oynayabileceğimiz çok iyi bir sahamız var ve bu sahada Süper Lig maçları bile oynanabiliyor. Bu konuda bizler çok güzel bir adım attık. İnşallah şehrimizin basketbol takımını doğrudan ikinci ligden başlatabilme hakkı kazandık. İnşallah şampiyon olursak daha doğrusu ilk ikiye girersek birinci lig, ondan sonra da Basketbol Süper Ligi'ne inşallah 2 yıl içerisinde ulaşabilme gibi bir umudumuz var. Bunun için güzel bir takım kuruyoruz.

KOÇ ADAYIMIZ VAR, İLERLEYEN GÜNLERDE TANITACAĞIZ

İdari menajerle görüşüyoruz. Aynı zamanda bir koç adayımız da var. Sizlerle koçumuzu tanıştıracağız, hem de idari menajerimizi tanıştıracağız. Ardından da oyuncu seçimlerine geçtikten sonra güzel bir takım kuracağız. Şehrimizin güzel bir motivasyona ihtiyacı vardı. İnşallah bu başarıyı basketbolla da yakalayacağız ve hızlı zamanda güzel sonuçlar alabileceğiz.”

Thumbs B C Bff5Ff04C929E1Dab942360Aed373B62

Editör: Didem Kayabaşı