Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonuna dair hava durumu tahminlerini yayınladı. Buna göre Kahramanmaraş’ta hafta sonu bahardan kalma bir hava hâkim olacak. Hafta sonu Kahramanmaraş’ta parçalı yer yer çok bulutlu ve açık geçecek. Yağış beklenmezken hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

23-19

Cuma günü (bugün) Kahramanmaraş’ta çok bulutlu bir hava etkili oluyor. En düşük hava sıcaklığı 6 derece, en yüksek hava sıcaklığı 15 derece olacak. En düşük nem oranı yüzde 57, en yüksek nem oranı yüzde 88 olacak. Rüzgâr kuzeydoğudan saatte 4 kilometre hızla esiyor.  

Cumartesi günü parçalı bulutlu bir havanın etkili olması beklenirken en düşük sıcaklık 8 derece, en yüksek sıcaklık 16 derece olacak. En düşük nem oranı yüzde 43, en yüksek nem oranı yüzde 76 olacak. Rüzgarın 6 kilometre hızla batıdan esmesi bekleniyor.

Pazar günü parçalı bulutlu havanın devam etmesi bekleniyor. En düşük sıcaklığın 4 derece, en yüksek sıcaklığın 17 derece olması tahmin ediliyor. En düşük nem oranı yüzde 42 en yüksek nem oranı yüzde 66 olacak. Rüzgâr 6 kilometre hızla kuzeyden esecek.

33-9

Kahramanmaraş’ta yeni haftada havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Buna göre Pazartesi günü en düşük sıcaklık 8 derece, en yüksek sıcaklık 14 derece olacak. En düşük nem oranı yüzde 43, en yüksek nem oranı yüzde 69 olacak. Rüzgâr önceki günlere göre etkisi artırarak güneydoğudan saate 15 kilometre hızla esecek.   

Salı gününden itibaren güneşli hava yerini çok bulutlu bir havaya bırakacak. En düşük sıcaklığın 7 derece, en yüksek sıcaklığın 10 derece olması tahmin ediliyor. En düşük nem oranının yüzde 55 olacağı, en yüksek nem oranının ise yüzde 75 olacağı belirtildi.

Muhabir: Melisa Türkmen