I M G 6451-1

Kentte daha önceden kapalı çarşı civarı Aras Galeria girişinde hizmet veren ve enfes tatlılarıyla adından söz ettiren Meşhur Lokmacı, artık yeni yerinde ağızları tatlandırıyor. Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde yerini alan ve tatlı tutkunlarına kalitesinden ödün vermeden hizmet sunmaya devam eden Meşhur Lokmacı, özellikle fıstıklı ve haşhaşlı kıvrım tatlısıyla adından söz ettiriyor. Bu eşsiz lezzet, özenle seçilen malzemeler ve ustaca hazırlanan hamur ile bir araya getirilerek ortaya çıkıyor. Çıtır çıtır olan dokusu ve doyurucu iç harcıyla da Kahramanmaraş halkının damaklarında tat bırakıyor.

I M G 6460-1

DEPREM ÖNCESİNİN BİR ADIM ÖNÜNE GEÇTİK ÇOK ŞÜKÜR

Depremden önceki satışlarına nazaran daha iyi konumda olduğunu söyleyen Mehmet Dilken; “6 Şubat’ta tüm Kahramanmaraşlılar olarak bir deprem felaketi yaşadık. Biri malıyla sınav verdi, biri canıyla, biri iş hayatıyla verdi. Yani bir şekilde hep beraber bu acı günü yaşadık. Oğlum, gelinim, torunum ve ben. birçok şehidin olduğu binada burnumuz kanamadan çıktık. Önce bunun için Allah’a şükürler olsun. Aras Galeria girişinde ki yerimizde maalesef depremlerde yıkıldı ama Allah, o dükkanın benzerini tekrar verdi. İş bakımından deprem öncesinin bir adım önüne geçtik çok şükür. Bu da duygularımızla, hislerimizle şeref ve haysiyetimizi korumakla oldu. Demek ki insanlar tarafından sevilen tutulan bir tatlıcıymışız. Değerimizi de orada anladım zaten.

I M G 6471-1

HAYSİYET VE ŞEREFİMİZİ KAYBETMEDİK

4 yerim var, beşinci yerimi açmanın hesap ve planlarındayım. Sabaha kadar uyumuyorum. Nasıl yaparım? Diye düşünüyorum. Çünkü talebim çok, satma derdim yok, nereye gitsem tatlım satılıyor. Cenabı Allah güç verdikten sonra da o deprem korkusunu attım. Binevler'de 13 katlı binanın 9’uncu katında yaşıyorum ve hiç korkmuyorum. Mevla dilemezse hiçbir şey olmaz. Depremden sonraki Ramazan ayında sadece aracımda yaptığım satışla, deprem öncesinin üç katını kazandım. Şehir dışından bile siparişler geldi. Allah, bir gecede, bir saniyede aldığını bana bir Ramazan'da fazlasıyla geri verdi. O yüzden şikayetim yok. Burada malımızı kaybettik, haysiyet ve şerefimizi kaybetmedik.

TATLILARIM TAKLİT EDİLMESİN DİYE MALZEMELERİ SÖYLEMİYORUM

Hiçbir zaman kaliteyi düşürmedim. Bir günden bir güne glikoz diye bir şey kullanmadım. Ürünlerimi,  her şeyimi o günki şartlarda mükemmel yaptım. Kıvrım tatlıda bir damla hamur bulamazsın, çünkü çift ocakta pişiyor. Fıstıklı tatlıya da başladık. ayriyeten cevizli tatlılarımızda mevcut. Biz, klasiklerin dışına çıktık. Haşhaşlı tatlımızın içerisinde üç ürün var, sallayınca bir damla bile damlamaz. İçerisinde hafif şekerli haşhaş ve susam mevcut, üçüncü ürünü söylemiyorum. Bunun taklidinide artık vermek istemediğim için üçüncüyü söylemiyorum. Hatay'ın meşhur kabak tatlısını bile yok satıyorum gitti. En az bir Hataylı kadar iyi yapıyorum. İzmir lokmasını Kahramanmaraş’a sevdirdim. Herkesi tatlı ikram etmeye şubelerimize beklerim” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik