Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kaçmak isteyen Kahramanmaraşlıların ilk adresi Kazma Bağları oluyor. Şehrin yayla bölgesi anlamında en cazibeli doğal alanlarından olan Kazma Bağları serin havası, ormanlık alanları, bol su kaynakları ve eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Geçmişten günümüze kentin en gözde yerleşim alanlarından olan Kazma Bağları, özellikle son yıllarda daha fazla ilgi görüyor. Bölgeye olan ilginin artmasıyla birlikte birçok vatandaş, burada bağ evleri, villalar inşa etmeye başladı.

Thumbs B C E145Fb15C839F41B8Bf670A6697Cbb4C

DEPREMLER, TALEBİ HIZLA ARTIRDI

6 Şubat’ta yaşanan depremler sonrasında da bölgeye olan talep hızla arttı. Kazma Bağları’nda bulunan bağ evleri, genellikle yazlık olarak kullanılsa da, yaz-kış her mevsim burada kalanlar da bulunuyor.

ADETA BİR NEFES ALMA NOKTASI

Sıcak yaz günlerinde serinlemek ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olan bu bölge, orman havası ve su kaynaklarıyla adeta bir nefes alma noktası. Kazma Bağları, hem şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenler hem de doğayla baş başa kalmak isteyenler için ideal bir kaçış noktası olmaya devam ediyor. Bu nedenle, bölgeye olan ilginin önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesi bekleniyor.

03 2023 20032023 Ev1-1

Editör: Didem Kayabaşı