Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin birinci aşamasını oluşturan meslek komitesi ve meclis üyesi seçimi 19 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirildi. Başkanlık için mavi ve beyaz listenin yarıştığı seçimde, 29 komiteden 20 komiteyi beyaz liste, 6 komiteyi mavi liste alırken, 3 komiteyi ise bağımsız liste aldı. Gerçekleştirilen Meslek Komitesi ve Meclis üyelikleri seçimlerine 14. Komiteden Turuncu Liste ile bağımsız giren Durmuş Karcıoğlu ve ekip arkadaşları Fatih Koşargelir, Talip Moroğlu , Çağrı Tüllünce, Enes Kaptanoğlu, Mehmet Akif Özalp, ve Mehmet Özata, gazetemize bir açıklama yaparak, “Üyelerimize daha güzel nasıl hizmet ederiz oradaki çalışmalarda göstereceğiz. Her işi istişare ile yapacağız” ifadelerini kullandılar.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 12.03.35

SEÇİMDEN 12 GÜN ÖNCE ARKADAŞLARIMLA OTURDUK VE ADAY OLMAYA KARAR VERDİK

KMTSO Meclis Üyesi Durmuş Karcıoğlu, yaptığı açıklamada, “Seçimden 12 gün önce arkadaşlarımla oturduk ve aday olmaya karar verdik, aslında benim çok niyetim yoktu, arkadaşlarım beni ikna etti. 14. Meslek komitesindeki 243 üyemizin sorunlarını KMTSO'da gündeme getirmek üzere arkadaşlarımın desteği ile Turuncu Listeyle yola çıktık. 12 günlük yoğun bir çalışma sonunda Allah’a çok şükür dostların desteği ile 7 asil, 7 yedek üye olarak seçimden galip çıktık, KMTSO Meclisine girdik. Ama yeni başlıyoruz,” diyerek bundan sonra ki yapacağı hizmetleri anlattı.

 

HER HANGİ BİR TARAFIN TARAFI OLMAYACAĞIZ

Buradaki amaçlarının üyelerinin sorunlarını gündeme getirmek olduğunun altını çizen Karcıoğlu, “Seçimlere Bağımsız girdik, her hangi bir tarafın tarafı olmayacağız, taraflara karışmayacağız, bizim meselemiz üyelerimizin sorunlarını KMTSO Meclisinde gündeme getirmek. Seçim sonrası canlı yayında anlatmıştım. Parasını kendi cebimden vererek Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası fuaye alanında 14. Meslek komitesi üyelerimize, meclis üyelerine, Valimiz, Belediye Başkanımız, o gün şehrimizde olacak milletvekilleri ile şehrin protokolüne bir yemek vereceğim. İlk icraatımız bu olacak. Burada birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. Üyelerimizi odamızda en iyi şekilde temsil etmek için bu göreve talip olduk”

WhatsApp Image 2022-11-22 at 12.03.37

     

ÜYELERİMİZE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR

  Bugüne kadar Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde aranmadığını, sorulmadığını birçok üyenin oda seçimlerinde oyu bile olduğunun haberi olmadığını anlatan Karcıoğlu : “KMTSO seçimlere iki başkan adayı çıkınca üyelerin telefonla arandığını gördük. Bunun üzerine biz Turuncu renkle aday olarak çıktık. Herkesin bire bir elini sıktık, gözlerine baktık, birlikte yemek yedik, kahvaltı yaptık, sorunlarını dinledik, üyelerimizle muhabbet oluşturduk, bunun soncunda ise Beyaz, Mavi listenin yanına eklediğimiz Turuncu liste ile bağımsız olarak 14. Meslek komitesinde, KMTSO Meclis üyesi ve Meslek komitesi olarak bizi seçtiler. Bu üyelerimize karşı sorumluluğumuz var. Seçim bitti ama hizmet yeni başlıyor. Biz yeni başlıyoruz.12 gün boyunca emeği geçen yedi yedek, yedi asil üyemizin yanında gönüllü dostlarımıza bizi yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ben bu seçimi onlarla kazandım. Ekip olarak kazandık” dedi.

   

 O KOLTUKLAR BABAMIZIN MALI DEĞİL!

   Bugün Meclis üyesisin yarın olmaya bilirsin diyen KMTSO Meclis üyesi Durmuş Karcıoğlu : “Üyelerimizi KMTSO ile barıştıracağız, bize oy vererek bizi o koltuklara oturtanların üyelerimiz olduğunu asla unutmayacağız neticede o koltuklar bizim babamızın malı değil, geçici olarak oturduk, biz görevimizi laiki ile yapamazsak bir dönem sonra ki seçimlerde bizi o koltuklardan kaldırırlar. İyi hizmet edersek, bizi yeniden yönetime seçerler. Biz bunun bilinci ile KMTSO 14. Komiteyi böyle temsil edeceğiz. Önümüzdeki süreçte üyelerimize daha güzel nasıl hizmet ederiz oradaki çalışmalarda göstereceğiz. Her işi istişare ile yapacağız.14. komitede kimler var derseniz: İnşaat malzemeleri satanlar, tekstil makinaları yedek parçaları satanlar, demir çimento satanlar, seramik, alçı, çimento satan var 243 üyemiz var, biz temsil noktasındayız, bu başarı benim arkadaşlarımızın başarısı, Turuncu Devrim yaptık diyoruz bugünden sonra ise: “YENİ BAŞLIYORUZ” şeklinde konuştu.

Editör: Didem Kayabaşı