Mayıs ayında yapılması öngörülen genel seçimler öncesi partiler saha çalışmalarına hız verdi. Saha çalışmalarına aylar öncesinden başlayan partilerden biri olan İyi Parti Kahramanmaraş teşkilatları çalmadık kapı bırakmayarak gönüllere dokunuyor. Bu kapsamda İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Osman Ay, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Dereboğazı, Kızılseki ve turizm merkezi Ilıca Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya gelip sorunları dinledi. Başkan Ay, ayrıca ziyaret ettiği mahallelerde başka partilerden istifa ederek İyi Parti saflarına katılan seçmene rozetlerini taktı.

8-4

HALKIMIZIN BİZE GÖSTERDİĞİ TEVECCÜH GÜNDEN GÜNE ARTIYOR

Kahramanmaraş acil yardım bekliyor Kahramanmaraş acil yardım bekliyor

Ziyaretler hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Osman Ay, Mahalle halkının çeşitli sorunları bulunduğunu belirterek, bu sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı. Ekibiyle gece gündüz demeden çalıştıklarının altını çizen Başkan Ay, “Bizler İyi Parti teşkilatları olarak sahayı boş bırakmıyoruz, kapı kapı dolaşıp seçmenlerle buluşuyoruz ve zaman zamanda mahalle ziyaretleri yapıyoruz, bu mahalle ziyaretlerimizde bazen adeta mitinge dönüşüyor. Halkımızın bize gösterdiği teveccüh günden güne artıyor. Tabi Mahalle ziyaretlerimizde da vatandaş sorunlarını bizlere aktarıyor. Son olarak Dereboğazı, Kızılseki ve turizm merkezi Ilıca Mahallelerini ziyarette bulunduk. Ilıca Mahallemizdeki toplantımız adeta mini bir mitinge dönüştü. Mahalle başkanımız Mümin İnce’nin organize ettiği toplantımıza mahallelilerimizin ilgi alakası çok yüksekti ve bu ilgi moralimizi, enerjimizi oldukça yükseltti. Aynı zamanda mevcut partilerinden istifa ederek partimize katılan yeni dava arkadaşlarımızın rozetlerini takarak, partimize üye kayıtlarını da yaptık. Bu güzide mahallemizin, yol sorunu çözüldüğünde, gerekli teşvikler sağlanıp gerekli yatırımlar yapıldığında turizm anlamında eminim ki bölgenin cazibe merkezi olacaktır.

3-52

SU VE HASTANE SORUNU VAR

Öte yandan ilçemizin batı mahallelerinde Dereboğazı, Kızılseki Mahallelerinin en büyük problemi içme suyu sorunu. 3-4 yıldır mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri dile getirmesine rağmen su kaynaklarının tesisatının çalışmaları yapılmamış dolayısıyla bu durum içme suyu sorunlarının yaşanmasına sebebiyet veriyor. Bir başka sorun ise Hastane problemi. Bu sorun sadece Dereboğazı ve Kızılseki’nin değil, Kızılseki, Öşlü, Karadere, Hartlap, Dereboğazı, Kale, Kızıldamlar, Fatmalı, Kurtlar, Cüceli bölge halkını ilgilendiren bir sorun. Halk, Kale aile sağlık ocağının entegre hastanesi olmasını talep ediyor. Hafta sonu da dahil olmak üzere sürekli açık, acil durumlarda müdahale edecek sağlık personeli ve yine hafta sonları da açık bir hastane talep ediyor. Mevcut haliyle hafta sonları acil durumlarda müdahale edecek bir sağlık görevlisi yok. Halk acil durumlar için 40-50 km uzaklıktaki şehir merkezinde bulunan hastanelere gelmek zorunda kalıyor. Anında müdahale edilmesi gereken bir durumda maalesef geç kalınabiliyor.

2-77

ULAŞIM SORUNU DA VAR

Başka bir sorun ise ulaşım sorunu. Mahalleden hareket eden minibüsler, şehir merkezine girdirilmiyor. Minibüsler yolcuyu şehir merkezine bırakamıyorlar. Bu da ikinci bir ulaşım aracına ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor ve halk için ekstra bir ekonomik külfet doğuruyor.  Ek olarak yeni açılan İmran Kılıç köprüsünü minibüsler kullanamıyor, kullananlara trafik cezası yazılıyor.

BÖLGE KAHRAMANMARAŞ GİBİ HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALAMIYOR

30 bin nüfusu kapsayan bölge maalesef tüm Kahramanmaraş gibi hak ettiği hizmeti alamıyor. Bu bölge ihtiyaca cevap verecek büyüklükte bir hastaneyi, bir spor kompleksini, mesire alanını, halk pazarını, temiz ve sorunsuz içme suyu tesisatını, düzgün ve işlevsel otobüs ile minibüs güzergâhını hak ediyor. Mahallelerimizin sorunlarına sırtınızı dönmeniz, sorunları görmezden gelmeniz için seçmedi bu halk sizi. Ya bu bahsettiğim sorunları çözün ya da çok az kaldı biz geliyoruz, biz çözeriz” ifadelerini kullandı.