Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi senato kararı gereği üniversitenin belirli bölümlerini yüz yüze eğitime açarken, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler sonrası öğrencilere yönelik kentte yaşanan barınma sorununa ilişkin belirli bölümleri de uzaktan eğitim ile devam ettirme kararı aldı. Üniversite yönetim, yüzyüze eğitim alacak öğrencilerin barınma sorununu da Yurt Obalarıyla çözmeyi planlıyor. Tüm bunların yanı sıra yurtlarda barınmamalarına ve uzaktan eğitim ile okullarına devam etmelerine rağmen öğrencilerden yurt ücreti istenmesi tepkilere sebep olurken, bir tepkide İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Hamza Akkurt’tan geldi. Üniversite yönetiminin liyakatsiz olduğunu belirten Başkan Akkurt KYK yurtlarında yaşanan aksaklık ve sorunları yapmış olduğu basın açıklamasında kamuoyuyla paylaştı.

SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYI TERCİH EDİYOR

İtfaiye Haftası’nda Büyükşehir İtfaiyesi’ne Miniklerden Sürpriz Ziyaret İtfaiye Haftası’nda Büyükşehir İtfaiyesi’ne Miniklerden Sürpriz Ziyaret

Yurtlarda barınmayacak öğrencilerden ücret talep edildiğini söyleyen Başkan Akkurt şu sözleri kaydetti, “Uzaktan eğitim ile öğrenimine devam eden kardeşlerimizden yurtta bir dönem boyunca hiç kalmayacak olmalarına rağmen, yurt ödemesi yapılması isteniyor. Devlet olarak bu süreçte öğrencilere ve ailelerine destek olmak yerine, bu zorlu süreçte kalmadıkları ve imkânlarından yararlanamadıkları yurtların ödemesini yapmaya mecbur kılıyorsunuz. İYİ Parti olarak öğrencilerin barınma sorununa çözüm önerisi sunmuştuk ancak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yönetimi üç maymunu oynamayı tercih ettiler ve bunun sonucunda Yurt Obaları adı altında yeni bir Çadırkent oluşturma kararı aldılar. Kahramanmaraş’ın sert geçen kış aylarını düşünmediği gibi kız öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda kalmalarını da düşünmediklerini anlamış olduk. Liyakatsiz bir yönetimin almış olduğu kararı öğrencilerimiz ile birlikte Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin takdirine bırakıyoruz.

BİRÇOK BÖLÜM UZAKTAN EĞİTİM İLE DEVAM EDECEK

Senato kararı sonrası, Eğitim Fakültesi 1,2,3. sınıflar, Fen Fakültesi 1 ve 2.sınıflar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1,2,3,4.sınıflar, İlahiyat Fakültesi 1,2,3,4.sınıflar, Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 1,2,3,4. sınıflar, Afşin Meslek Yüksekokulu 1 ve 2.sınıflar, Andırın Meslek Yüksekokulu sadece 1.sınıflar,  Göksun Meslek Yüksekokulu 1 ve 2.sınıflar, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu sadece 1.Sınıf, Pazarcık Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler Yüksekokulu bütün sınıflar uzaktan eğitim ile devam edecekler.

ACİLEN YURTLAR KONUSUNDA BÜTÇE AYRILMALI

Öğrenci kardeşlerimizin yüz yüze eğitime devam edebilmesi için, şimdilik bir dönem olarak söylenen uzaktan eğitim kararının uzatılmaması için acilen yurtlar konusunda bütçe ayrılarak bir seferberlik ilan edilmesi gerekmektedir. Yoksa şimdiden söylüyoruz,  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde okuyan bir üniversiteli kardeşimin üniversitede hocasının yüzünü görmeden fakültesini bitirme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu sebeple önümüzdeki dönemlerde de uzaktan eğitimi uzatır devam ederiz, düşüncesinden bir an önce yetkililerin sıyrılması gerekmektedir.

ÖĞRENCİLERDEN YURTTA HİÇ KALMADAN ÖDEME YAPILMASI İSTENİYOR

Öğrenci kardeşlerimizden gelen şikâyetler neticesinde uzaktan eğitim ile öğrenimine devam eden kardeşlerimizden yurtta bir dönem boyunca hiç kalmayacak olmalarına rağmen, yurt ödemesi yapılması istendiğini söylediler.  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerinin çoğunluğu civar il ve ilçelerden gelen öğrencilerimizdir. 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem 11 ilimizi altından kalkılması çok zor olan maddi ve manevi yıkıma yol açtığı dünya genelinde bilinmektedir. Bu sebeple doğal olarak üniversitemizin öğrencilerinin neredeyse tamamı depremzede öğrencilerimizdir. Devlet olarak bu süreçte öğrencilere ve ailelerine destek olmak yerine, bu zorlu süreçte kalmadıkları ve imkânlarından yararlanamadıkları yurtların ödemesini yapmaya mecbur kılıyorsunuz.

SN. CEMİL BOZ’U GÖREVE DAVET EDİYORUZ

İYİ Parti olarak vizyonumuz ve politikamız gereği yapılan bu yanlıştan geri dönülmesi ve tam tersi depremzede öğrencilerimize kolaylık sağlanması adına tüm adımları atacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız. İlk ve son kez Gençlik Spor İl Müdürü Sn. Cemil Boz’u ve tüm yetkileri göreve ve bu yanlışı düzeltmeye davet ediyoruz. Bu yanlışın düzeltilmemesi halinde ise konunun takipçisi olacağımızı yineliyoruz.”

IMG_0763

IMG_0749

Haber: Eyüp Kağan Atlı