Kahramanmaraş'ta ticari taksi terörü! Bir ayda 2 can gitti! Kahramanmaraş'ta ticari taksi terörü! Bir ayda 2 can gitti!

2017 yılında Meral Akşener liderliğinde kurularak siyaset sahnesinde yer almaya başlayan İYİ Parti, 2018’de gerçekleşen 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yeni bir parti olmasına karşın Kahramanmaraş’tan 64 bin 426 oy alarak milletvekili çıkartamamıştı. Bu süreçten sonra kentte teşkilat içerisinde yeni bir yapılanmaya gidilerek, İl Başkanlığına Av. Ahmet Çabukel getirilmişti. Çabukel İl Başkanlığı görevini 4 yıl boyunca sürdürmüş bu yılın Ocak ayında yapılan kongrede yeniden aday olmayarak Süleyman Tekerek İl Başkanı seçilmişti. Süleyman Tekerek İl Başkanlığında 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine hazırlanan İYİ Parti’de sular durulmuyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı belirleme süreciyle ilgili çıkışı ve sonrasında yaşananlar gündemin en sıcak başlığını oluştururken, İYİ Parti Kahramanmaraş teşkilatında istifalarda peş peşe geldi. Partiden ilk istifa eden isimler Onikişubat Belediye Meclis üyeleri Halil İbrahim Kılınç ve Nuri Kara oldu. Her iki isimde istifalarını sosyal medya üzerinden duyurdu.

İSTENİLMEYEN İSİMLER Mİ VAR?

 Kahramanmaraş’tan Milletvekilliği aday adaylığı için İYİ Parti’ye 33 isim müracaatta bulundu. Müracaatta bulunan Bahtiyar Murat Aras, Behiye Yazıcıoğlu, Sezen Büker, Ayhan Çamsarı, Emine Leblebici gibi isimlerin partiye fazla bir emek vermediği ve bu konuda da huzursuzluk yaşandığı ileri sürüldü.

PARTİ’DE BİRİNCİ SIRA YARIŞI VAR

Öte yandan parti içerisinde milletvekilliği sıralamasında birinci sırada yer almak için adaylar yoğun mesai harcıyor. Aday adaylarından Ahmet Çabukel, Faruk Atlı, Kerim Yılmaz, Günay Kodaz, Furkan Kamalak, Abdullah Paksoy, Mustafa Bastırmacı isimleri ilk sıralara daha yakın görünse de aday belirleme sıralarının açıklanması sonrası istifa sayılarında artış yaşanacağı iddia edildi.