2024-2025 futbol sezonunda 3. Ligde mücadele edecek olan İstiklalspor, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına ağırlık verdi. Temsilcimiz ilk olarak teknik direktör ve sportif direktör sorununu çözdü. Bu kapsamda Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktör Ergün Keleş ile anlaştı. İstiklalspor’lu yöneticilerin katılımıyla birlikte, Şairler Tepesi’nde imza töreni düzenlendi.

Whatsapp Image 2024 06 20 At 16.50.28

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Kulüp Başkanı Gaffar Akarca yeni bir dönemin başladığını belirterek; “Kamuoyu büyük bir beklenti içinde. Hocamızla ve sportif direktörümüzle doğru kararları verip, yolumuza bakacağız. Profesyonel ve kurumsal bir yapı oluşturacağız. Hedefimiz şampiyonluk olacak” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 20 At 17.27.26

TAKIMIMIZLA BİRLİKTE BU BASAMAKLARDA HIZLI BİR ŞEKİLDE YÜKSELECEĞİZ

Kahramanmaraş İstiklalspor, Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek ise; “Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Geldiğimiz takımın şu anda ne sahası, ne tesisi, ne de başka bir şeyi var. Her şey sıfırdan başlıyor ve neredeyse hiç oyuncumuz yok. Belki de şu anda profesyonel olarak ilk imzayı atan kişi ben olacağım. Bu süreçte beni en çok motive eden şey, geldiğim günden beri başkanım ve değerli yönetim kurulu üyelerinin bana gösterdiği sıcaklık ve inanılmaz heyecan oldu. Onların inanılmaz bir istek ve arzusu var” dedi.

Taşyürek sözlerine şu şekilde devam etti; “Bu şehir zaten Süper Lig'i görmüş ve ciddi bir potansiyele sahip. Ben de takımımızla birlikte bu merdivenlerin basamaklarını hızla tırmanacağımıza inanıyorum. Sadece bununla da kalmayacağız; şampiyonluk hedefimizi gerçekleştireceğiz. Çünkü başka seçeneğimiz yok. Genç oyuncuları kazanarak, satış yönünü geliştirerek ve kendi öz kaynaklarımıza yönelerek bu hedefe ulaşacağız. Geçmişte Maraş Spor ve benzeri takımların popülizmle başlayıp bir noktada tıkandığını gördük. Ancak şu anda o kadar güzel planlamalar ve hesaplamalar yapılmış ki, ben de hiç yaşamadığım kadar büyük bir heyecan duyuyorum. Her şey eksikken bu enerjiyi ve sinerjiyi hissetmek çok farklı bir duygu ve aranıza katıldığım için çok mutluyum ve bu fırsatı bana verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum."

Editör: Didem Kayabaşı