Almanya Milli Takımı ve Barcelona'nın önemli oyuncularından İlkay Gündoğan, Ford Trucks ile iş birliği anlaşmasına vardı. İspanyol ekibi Barcelona’nın ve Almanya Milli Takımı'nın orta sahası İlkay Gündoğan, Ford Trucks'ın marka elçisi olarak görev yapacak. Gündoğan, disiplinli çalışması, saha içindeki liderliği ve oyun zekasıyla futbolseverlerin gönlünde farklı bir yere sahip bir isimdir. Ford Trucks, Gündoğan'ın sahadaki yükü paylaşıp takımını zirveye taşıma özellikleriyle markanın değerlerinde ortaklaştığını ifade etti. Barcelona'da çekilen reklam filmi, Euro 2024 turnuvası boyunca ekranlarda seyircilerle buluşacak. Bu iş birliği çerçevesinde marka iletişimleri, TV yayınlarının yanı sıra dijital mecralarda da 2025 Haziran sonuna kadar devam edecek.

HER ZAMAN EN İYİSİNİ HEDEFLEDİM

İlkay Gündoğan, imzaladığı bu yeni anlaşmadan dolayı büyük bir heyecan duyduğunu belirtti. Gündoğan, "Başarı yakalamış bir markayla iş birliği yapmaktan gurur duyuyorum. Her zaman sahada ve saha dışında en iyisini hedefledim. Ford Trucks da aynı anlayışa sahip bir marka. Birlikte harika işlere imza atacağımıza inanıyorum," ifadelerini kullandı.

İLKAY GÜNDOĞAN KİMDİR?

İlkay Gündoğan, 24 Ekim 1990'da Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde doğdu. Türk kökenli Alman futbolcu, orta saha pozisyonunda gösterdiği performansla dünya futbolunun en önemli isimlerinden biri haline geldi. Borussia Dortmund ve Manchester City gibi zirvede yer alan takımlarda Jürgen Klopp ve Pep Guardiola gibi isimlerin en güvendiği oyuncuların başında geldi.

Gündoğan, takım oyunundaki etkisiyle oynadığı kulüpleri Bundesliga, Premier League ve Şampiyonlar Ligi'nin zirvesine taşıdı. Büyük başarılarının ardından bu sezonun başında Barcelona'ya transfer oldu. Almanya Milli Takımı'nın da önemli oyuncularının başında gelen Gündoğan, Almanya U18, U19, U20 ve U21 takımlarında forma giydikten sonra, 2011 yılından bu yana milli takımını en üst düzey organizasyonlarda temsil etti.

Kariyer Başarıları

İlkay Gündoğan'ın kariyerinde 5 Premier League, 1 Bundesliga ve 1 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunuyor. Deneyimli futbolcu, son olarak La Liga'da 2023-2024 sezonunda yılın 11'ine seçildi.

Editör: Özel Haber