Geçen sezon salon sporlarında tarihi bir başarıya imza atarak 2.Lige yükselen ve Kahramanmaraş halkına büyük bir gurur yaşatan Alpedo Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü yeni sezon hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Kadrosunu üst liglerde deneyimi olan tecrübeli oyuncularla güçlendiren Gençlik Spor Kulübü, yönetiminden oyuncularına herkes şampiyonluk için kenetlenmiş durumda. Aile havası oluşan takımda tek hedef şampiyon olup, 1.Lige çıkmak.

IMG_5761

BİR ÜST LİGE ÇIKMAK İSTİYORUZ

Mehmet Aydın

Takımın Baş Antrenörü Mehmet Aydın, bir üst lige çıkmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve takıma yeni katılan oyuncularında bu hedefin farkında olduklarını belirtti. Aydın, “Proje takımıyız aslında, bir projemiz var, bu projemizde şampiyonluk. Bir üst lige çıkmak istiyoruz. Oyuncularımızda zaten 1.Lige çıkmak için geldiler. Birçok oyuncumuzda üst liglerde oynamış ve birçok kez de 1.Lige takım çıkaran oyuncu arkadaşlarımız var. Bizde bu amaç doğrultusunda bu oyuncuları istedik. Hedefi olan bir takımda çalışmak gurur verir, her zaman insanı kamçılar ama hedef yoksa bir nebze geri planda kalınır. Şuanda hedef doğrultusunda olduğumuz için tüm oyuncularımızın çok büyük istekleri var. Bu doğrultu da çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Kahramanmaraş’tan istediğimiz tek şey bize destek olmaları, seyirci anlamında, maddi manevi bütün desteklere açığız. Bizim amacımız Kahramanmaraş’ı ve kadın voleybolunu tanıtmak, çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak. Bu konuda bizi yalnız bırakmasınlar ve voleybola destek olsunlar” ifadelerini kullandı.

Çabukel: Sonuna Kadar Sporu ve Sporcuyu Destekleyeceğiz! Çabukel: Sonuna Kadar Sporu ve Sporcuyu Destekleyeceğiz!

OYUNCULARIMIZ ÜST SEVİYEDE

Baş Antrenörü Mehmet Aydın, oyuncularından övgüyle bahsetti. Aydın,  “Takımdaki ortam çok iyi. Şu anda bütün kızlarımız sağ olsunlar bizi hiçbir şekilde yıpratmıyorlar. Çünkü hepsi aynı liglerde, hepsi çok iyi liglerde oynamış oyuncular. Hepsi seviye olarak çok üst seviye oyuncular. Bundan dolayı hepsi bizi çok zorlamıyorlar. Kahramanmaraş’ı da sevdiler ve buraya uyum sağladılar. O yüzden şu anda bir problem yaşamıyoruz. Oyuncu arkadaşları ben buluyorum. Genel Menajerimiz Ahmet Paksoy’a yönlendiriyoruz. Bu şekilde anlaşmaları sağlıyoruz. Oyunculara Kahramanmaraş’ı tanıtırken söylediğimiz şeyler hep gerçekçi olan şeyler. Kahramanmaraş’ın güzelliklerinden bahsettik. Kahramanmaraş’ın ne kadar sıcakkanlı bir il olduğundan bahsettik. Buraya geldiklerinde de hiçbir şekilde pişman olmayacakları ortama geldiler. Kendileri de; ‘Sizin söylediğiniz dışında bir şey gerçekleşmedi’ diye söylediler. Bu konuda da arkadaşları memnun ettiğimiz için de mutluyuz” şeklinde konuştu.  

TAKIMDA KAYNAŞMA SÜRECİ ÇOK HIZLI GELİŞTİ

Ahmet Paksoy

Genel Menajer Ahmet Paksoy, takımdaki arkadaşlık ortamından bahsederken oyuncuların çok çabuk kaynaştığının altını çizdi. Ahmet Paksoy, “2. Lig’e çıktığımız süreçte transfer sezonu için çok bir zamanımız kalmamıştı. Lige çıkma sürecimiz çok hızlı gelişti. Biz arkasından transfer dönemine başladık. Transferlerimiz başladı. 30-35 günlük bir transfer sürecimiz vardı. O arada transferlerimizi yaptık. 10 tane oyuncu aldık. 4 tane de Kahramanmaraş ilimizden ve Türkoğlu ilçemizden sporcumuz var. 2 tane geçen yıldan kalan, 2 tane de bu yıl takıma çıkardığımız oyuncu var. Şu anda Türkiye’nin birçok bölgesinden sporcularımız var. Tabi ki kaynaşma süreci çok hızlı gelişti. Bunda da en büyük etken kulüp ortamımızın aile ortamı gibi olmasıdır. İsim sponsorumuz olan Alpedo’nun sahibi Sami Kervancıoğlu’da takımımızla özel olarak ilgileniyor. Takımın kaynaşmasına yönelik özel etkinlikler düzenliyor. Takımda kaynaşma şu anda sağlanmış durumda” dedi.

IMG_5739

KAHRAMANMARAŞ VOLEYBOL OLARAK İYİ BİR KONUMDA

Ahmet Paksoy konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Yeni sezon hedefimiz şampiyonluk. Sezon öncesinde Valimiz ve Kaymakamımızla görüşmemizde hedefimizi 1. Lig olarak belirlemiştik. Transfer sürecimiz o doğrultu da gitti ve yüzde 100 1. Lige çıkma hedefiyle transferlerimizi yaptık. Allah’ın izniyle bu sene bu takımı 1. Lige çıkaracağız. Kahramanmaraş Voleybol olarak iyi bir konumda. Tabi bazı dönemler ilgi ve alakasızlıktan mı diyelim veya kulüpleşme olmadığından dolayı voleybola ara verilmiş. Aslında Kahramanmaraş’ta birçok branş iyi durumda. Masa tenisi var, hentbol var, basketbol var. Voleybolda var. Ancak bu konuda çevre illere göre biraz geri kalındı. Gaziantep’te, Hatay’da, Malatya’da, Adana’da, Kayseri’de birçok branşta ciddi takımlar var. Biz de bu takımı o illerin seviyesine çıkarmak için uğraşıyoruz.”

BİZE ÇOK GÜZEL BİR ORTAM YARATILDI

Zehra Coşkunsu

Takım kaptanı libero oyuncusu Zehra Çoşkunsu, şampiyonluk için oyunculara çok iyi bir ortam yaratıldığını ifade etti. Çoşkunsu,Geçen sezon eski takımımla Play-Off oynamıştım, başarılı bir sezon geçirdik. Bu sene de burada inşallah en iyi şekilde hedefimize ulaşarak şampiyon olacağız. Daha önce de birbirimizi tanıdığımız oyuncular var, bir anda kaynaştık. Sürekli birlikteyiz, tesiste de birlikte kalıyoruz, güzel vakit geçiriyoruz. Hiçbir sorunumuz yok hepimiz kaynaştık, her şey gayet güzel gidiyor. Hedefimiz 1. Lig, burada bize çok güzel bir ortam yaratıldı. Başkanımız Sami Bey, Alpedo olarak bize sonuna kadar destek oluyor. İnşallah sezon sonunda 1. Lige ulaşmış olacağız. Tüm Kahramanmaraş halkını maçlarımıza bekliyoruz, bizi desteklemelerini istiyoruz. Kız çocuklarını da spora yönlendirirlerse çok seviniriz” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK HEDEFİ BENİ İKNA ETTİ

Gamze Türk

Yeni transferlerden Gamze Türk, transfer sürecini anlattı. Türk, “Buraya gelirken belirli zorlukların olacağını düşünmüştüm, yeni oluşumlar her zaman aklımda soru işareti olarak kalıyordu. Geldikten sonra çok güzel bir ortamla karşılaştım, bundan ötürü de çok memnunum. Her şeyden önce ben dondurma aşığı olarak Kahramanmaraş’ın dondurması beni etkiledi ve daha çok sevdim bu şehri. Antrenörümüz sayesinde ikna oldum, onu sayesinde buradayım. Bilen antrenörlerle ve bu oluşumu destekleyen yöneticilerin olması beni mutlu etti ve ikna etti. Antrenörümüz takımın hedeflerinden bahsetti, takımın şampiyonluğa oynayacak olması ve hedeflerinin bir üst lig olduğunu söyleyince kesin olarak ikna oldum. Aynı zamanda buranın çok güzel bir doğa şehri olduğunu da düşünüyorum, o yüzden buraya geldiğim için çok mutluyum. İnşallah sezon sonunda şampiyon olarak daha çok mutlu oluruz” diye konuştu.

IMG_5714

HER MAÇIMIZDA BU SALONU DOLU GÖRMEK İSTİYORUZ

Takımdaki samimiyetten bahseden yeni transfer Gamze Türk, seyirci desteğinin de önemine vurgu yaparak konuşmasına şu şekilde devam etti: “Başarının birinci adımı takımdaki oyuncular arasındaki arkadaşlık ortamı ve samimiyettir. Bu samimiyet ve arkadaşlık bizim takımımızda sadece oyuncu grubunda yok, yöneticilerimiz, antrenörlerimiz, yardımcı antrenörlerimiz bunun dışında bize sahip çıkan Sami Başkanımız; başta olmak üzere bu ortamı oluşturduk. Onların hepsinin bizi bir arada görmesi ve bizi ailesi olarak kabul etmesi başarının gelmesini de sağlıyor. Biz oyuncu arkadaşlarımızla beraber bu güzel süreci, desteklerini en iyi şekilde sahada mücadele ederek yansıtmaya çalışacağız. Herkes buraya bir hedef doğrultusunda geldi ve hedefimiz kesinlikle şampiyonluk. Elimizden gelenin en iyisini yaparak şampiyon olup, 1. Lige çıkmak istiyoruz. Bu şampiyonlukla yetinmeyeceğiz, 1.Lige çıktıktan sonra da Süper Lige çıkmayı hedefleyeceğiz. Kahramanmaraş halkının bize destek olmasını bekliyoruz, desteklerini bizden esirgemesinler. Çok güzel bir salon var burada, her maçımızda bu salonu dolu görmek istiyoruz. İçerideki maçlarda seyirci desteğini aldığımızda çok daha iyi motive olacağız. Bunun içinde desteğe ihtiyacımız var.”