Kahramanmaraş'ta otomobilin çarptığı yaya öldü Kahramanmaraş'ta otomobilin çarptığı yaya öldü

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim takvimini açıklamıştı. Bu kapsamda, 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi aday adaylığı başvuruları başlamıştı. Aday adaylık başvuru süreci tamamlanırken, AK Parti’den Kahramanmaraş’ta 145 kişi aday adaylığı başvurusunda bulundu. Türkiye'nin yakından tanıdığı gazeteci ve ünlü televizyon programcısı Necati Selvitop’ta Kahramanmaraş’tan aday adayı oldu. Kente gelerek çalışmalara başlayan Selvitop, Kahramanmaraş’ı karış karış geziyor.

d5ee8f54-2af8-44e5-ab96-a712b4fcb735

TÜM HEMŞERİLERİMİZİN DESTEĞİNE VE DUASINA TALİBİM

Kuruluşundan bugüne kadar, kesintisiz, değişik kademelerinde, çeşitli görevler ifa ettiği AK Parti'den seçimlerde milletvekili aday adayı olabilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndaki görevinden istifa ettiğini açıklayan Selvitop, "Halis niyetle, samimiyetle hizmet etme arzusu ile çıktığım bu yeni süreçte, tüm hemşerilerimizin desteğine ve duasına talibim. Devletimizin büyüklüğü, milletimizin dayanışma gücü ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ile yaraları sarmaya, bu taşın altına elimizi koymaya hazırız. Hayırlı uğurlu olsun. Türkiye İçin Hemen Şimdi" dedi.

YAĞMUR YAĞIŞ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Arslan Bey Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Selvitop, “Kahramanmaraş’ta yağmur yağış demeden çalışıyoruz. Bugün Arslan Bey Mahallesinde çadır kenti dolaştık, vatandaşlarımızla sohbet ettik eksiklerini yerinde tespit ederek devletimizin yetkili kurullarıyla iletişim kurarak anında giderdik. Hayır-sever Yener ailemizin göndermiş olduğu çocuklara çeşitli hediyeler büyüklerimize de bal ikramında bulunduk, gönüllerini aldık, kalplerine girdik, cumhurbaşkanımızın selamını ilettik, yanlarında emirlerinde olduğumuzu ifade ettik” şeklinde konuştu.ea13cd4f-a3ad-45f7-aa7f-9b5e7e1f2d90

DEVLETİMİZ VE HÜKÜMETİMİZ YARALARI SARMAK İÇİN TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

Fatmalı Mahalle sakinlerini de ziyaret eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı Necati Selvitop, “Devletimiz ve hükümetimiz yaraları sarmak için tüm gücüyle çalışıyor. Bizlerde vesile olmaya çalışıyoruz. İnşallah biz aday olur sizde desteklerseniz tüm gücümüzü ve enerjimizi sizler için sarf ederek gidenleri geri getiremeyiz ancak kalanlarla yeniden 5 Şubattaki normal hayatımıza hep birlikte en kısa sürede geri dönebiliriz” ifadelerini kullandı.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyen Selvitop, Çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine hediyeler dağıtarak Fatmalı Mahallesine yine geleceğim sözü vererek ayrıldı.d191fe97-e216-4bf7-a26c-f992adf7f2c9

NECATİ SELVİTOP KİMDİR?

Şehit asker evladı Necati Selvitop 11 yıl devlet yurdunda yatılı okudu. Fitre ve zekâtlarla büyüdü.  Gerçek soyadı Güner iken evlatlık verildi. Soyadı, Selvitop olarak değiştirildi. Hamallık yaptı, simit sattı, ayakkabı boyadı inşaatlarda çalıştı, imecilere gitti. Onu köle gibi kullananların elinden kaçarak İstanbul’a geldi. Kasımpaşa’da, Karaköy’de çalıştı ve işadamı oldu. 1991’de siyasete atıldı. Aydın Menderes ile Büyük Değişim Hareketi’ni kurdu. 4 yıl Demokrat Parti Ümraniye İlçe Başkanlığını yaptı. 2 yıl Genel İdare Kurulu üyeliği, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 1996 Fazilet ve Refah partisini hep destekledi. 1996’dan itibaren televizyonlarda programlara başladı. 1999’da Telekritik ve Anadolu Magazin programları ile Türkiye’nin 3358 beldesini 35 yabancı ülkeyi gezdi. “Türkiye Konuşuyor”, “Halkın Nabzı”, “Serbest Kürsü”, “Şehit Aileleri ile Acı ve Tatlı” diye sayısız programlara imza attı. 41 yıldır profesyonel sunuculuk, organizatörlük, moderatörlük yapan Selvitop, Giresun’un Trabzon’un Rize’nin Artvin’in Sakarya’nın, Ordu’nun, Düzce’nin Zonguldak’ın, Kocaeli’nin kısaca Türkiye’nin birçok şehrin yaylalarında sayısız organizasyonlara ve rekorlara imza atarak Guinnes Rekorlar kitabına adını yazdırdı. 1994 yılında tanıştığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sunumları ile İstanbul’daki tüm etkinliklerde yüzlerce kez takdim etti. Şehit Aileleri Derneği başkanlığı, Trabzonlu İşadamları Derneği Ekşioğlu Vakfı, Küçükalioğulları Vakfı, Doğu Karadenizliler Derneği gibi 630'a yakın sivil toplum kuruluşunda danışmanlık ve organizasyonluk görevlerinde bulundu.65056e58-0cd4-46d8-bbfd-856cf6ed475b

Yaptığı hayırlı işlerle halkın gönlünde taht kuran Necati Selvitop 2008 yılında TGRT televizyonundan emekli olarak, Karadeniz kanalları Çay TV, Mavi Karadeniz TV, VİZYONTÜRK, Kaçkar TV, Karadeniz TV, KANALG28 TV, Tempo TV gibi birçok kanalda yüzlerce program ve organizasyonlar yaptı.

AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatının üyesi olan Selvitop 2014 yılında istek ve yoğun talep üzerine memleketi Trabzon Şalpazarı’nda AK Parti Belediye Başkan aday adayı oldu. 2018 yılında İstanbul 1'İnci bölge AK Parti aday adayı olan Selvitop, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda görev aldı.