31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri öncesi siyaset arenasının yanı sıra muhtarlık yarışları da hız kazandı. Belediye başkan adaylarının belirlendiği şu günlerde, muhtar adayları da kendini göstermeye başladı. O Muhtar adaylarından biri de, Onikişubat ilçesinin ilk ve tek kadın muhtarı olan Fatih Mahalle Muhtarı Tuba Özden oldu. 2019 yerel seçimlerinde,Fatih Mahallesi muhtar adayı olan ve rakiplerini geride bırakarak, muhtarlık mührünü cebine koyan Tuba Özden, 5 yıllık süreçte gece gündüz demeden mahallesine hizmette geri adım atmayarak, seçmenin güvenini kazandı. Yeni dönemde de mahalle halkının büyük desteğini alan Özden, ‘Boş vaatlerle değil, gerçekçi bir yönetim modeli’ anlayışıyla yola çıktı.

HİZMETLERİMİZ GERÇEKÇİ BİR YÖNETİMLE DEVAM EDECEKTİR

Fatih Mahallesi’nin ihtiyacının yeni bir yüz olmadığını, tüm hizmetlerin kaldığı yerden devam etmesi gerektiğini söyleyen Özden, şunları kaydetti; “Depremi yaşamış, pandemiyi yaşamış, imar ve inşa planlarının içerisinde bulunmuş, ilçemizin ilk ve tek kadın muhtarı olarak yeni dönemde de hizmetlerimiz, aldığımız eğitim, edindiğimiz tecrübelerimiz ile harmanlanıp gerçekçi bir yönetimle devam edecektir.

VATANDAŞLARIMIZIN BÜTÜN İHTİYAÇLARINDAN BİLGİ SAHİBİYİM

Oktay Vural, Başkan Adayı Selahaddin Can’ın seçim ofisini ziyaret etti Oktay Vural, Başkan Adayı Selahaddin Can’ın seçim ofisini ziyaret etti

Mahallemizin, imarından inşaa planına, alt yapıdan üst yapı sorunlarına, sosyal alanlarından ortak kullanım alanlarına, vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik durumuna kadar bütün ihtiyaçlarından bilgi sahibiyim. Bu zor dönemin meydana getirmiş olduğu yeni ihtiyaçlarıda üst üste koyduğumuzda mahallemizin sıkıntılarının neler olduğunu ve çözüm yollarını biliyorum. Mahallemin sokaklarının, binalarının, tüm yapılarının devam eden süreçlerinin en başından beri takipçisi oldum.

BU MAHALLENİN KIZIYIM

Mahallemde bir kiracı, bir esnaf değilim. Mahallemde büyümüş, mahallemde ikamet eden, mahallein kızı olarak belirtmek isterim ki, mahallemizin ihtiyacı yeni bir yüz değil, felaketlerle yavaşlamak durumunda kalan tüm  hizmetlerin kaldığı yerden devam etmesidir. Pandemide buradaydım, depremde buradaydım, deprem sonrası mahallemizin devam eden süreçlerinin takipçisi olduğum gibi, yeni dönemde de plannlanan tüm hizmetlerinde planlanması içerisinde oldum. Bu tecrübe ve birikimle beraber, aldığımız eğitimin ışığında sizlerin desteği ile hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecektir.”

Editör: Didem Kayabaşı