Ekran Görüntüsü 2024 01 04 104245 Min

Gençlerin gelişimini desteklemeyi amaçlayarak sportif faaliyetler düzenleyen Onikişubat Belediyesi, Başkan Hanefi Mahçiçek öncülüğünde etkinliklerine süratle devam ediyor. Bu kapsamda EXPO 2023 Sergi Alanı’nda, Onikişubat Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Onikişubat İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten ‘Gençlik Spor Kulübü’ işbirliğinde yapılan ücretsiz kano kursu başladı. EXPO alanında bulunan, 79 bin metrekarelik büyüklüğe sahip Kristal Lagün’de gerçekleşen ve 9-14 yaş grubu öğrencilerin katılabileceği kano kursunun açılışı, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat İlçe Kaymakamı Salih Çiğdem ve Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Çok sayıda sporcu, aileleri ve öğreticilerinin de katıldığı kurs açılışında Başkan Mahçiçek, öğrencilere de çeşitli hediyeler takdim etti.

Ekran Görüntüsü 2024 01 04 104332 Min

GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI YETİŞTİRECEĞİZ

Kano kursunun açılışında değerlendirmelerde bulunan Başkan Mahçiçek, kano branşında, Kahramanmaraş’tan şampiyonlar yetişeceğini belirterek şu sözleri kaydetti; “14 Ekim'de Sayın Cumhurbaşkanımızın video konferansla, Cumhurbaşkanı Yardımcımızın da bizzat teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdiğimiz EXPO 2023’deki etkinliklerimiz devam ediyor. 70 bin metrekare büyüklüğündeki havuzumuzda kano eğitimi vermek istedik. Çok güzel bir lagün gölümüz var, buradan inşallah şampiyonlar çıkacak. Bu evlatlar, buralarda yetişecek, gelecekte bu ülkenin bayrağını göndere çektirecekler ve inşallah çeşit şampiyonluklar alacaklar. Bu ülkenin çocukları zeki çocuklardır. Kendilerine fırsat verildiği zaman, imkan verildiği zaman başarılı olacaklarını her alanda, her kademede göstermişlerdir. Onikişubat Belediyemizin, dünya projesi olan EXPO 2023’te çocuklarımız için etkinliklerimiz devam edecek. Bu alanda çalışan gençlerimize başarılar diliyor, ailelerine de çocuklarını sportif alanlarda çalışmalara yönlendirdiği için çok teşekkür ediyorum.”

Onikişubat adayı Hanifi Toptaş; Garbi Caddesi esnaflarıyla bir araya geldi Onikişubat adayı Hanifi Toptaş; Garbi Caddesi esnaflarıyla bir araya geldi

Ekran Görüntüsü 2024 01 04 104305 Min

Muhabir: Melisa Türkmen