ÇOCUKLARI BİR NEBZE DE OLSA GÜLDÜRMEK, MUTLU ETMEK İSTİYORUZ

Konfederasyon tarafından, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü'nde kurulan Dayanışma Obası'nda eğitmenler eşliğinde geleneksel sporlar ve oyunlar anlatılıyor. Uzman eğitmen Yusuf Tekin, Dünya Etnospor Konfederasyonu olarak depremin ilk gününden beri alanda olduklarını söyledi. Büyük bir acı yaşandığını anlatan Tekin, "Depremden hemen sonra, o acıdan hemen sonra çocuklarımızın yanında olmak istedik. Çocukları bir nebze de olsa güldürmek, mutlu etmek istiyoruz." dedi. Tekin, çocuklara geleneksel oyunları öğrettiklerini belirterek, "At biniyorlar, ok atıyorlar, mangala, 3 taş, 9 taş, kale ve çömlek oyunlarını oynuyorlar. Çocuklarımız yeni oyunları tanıyor ve sevmeye başlıyorlar. Çocuklardan çok güzel geri dönüşler var. Ok atınca, ata binince, güreşince mutlu oluyorlar, yine yapmak istiyorlar. Bilmedikleri oyunları öğreniyorlar." diye konuştu.

AA-20230424-30945939-30945930-DUNYA_ETNOSPOR_KONFEDERASYONU_DEPREMZEDE_COCUKLARA_GELENEKSEL_OYUNLARI_OGRETIYORAA-20230424-30945939-30945928-DUNYA_ETNOSPOR_KONFEDERASYONU_DEPREMZEDE_COCUKLARA_GELENEKSEL_OYUNLARI_OGRETIYORAA-20230424-30945939-30945927-DUNYA_ETNOSPOR_KONFEDERASYONU_DEPREMZEDE_COCUKLARA_GELENEKSEL_OYUNLARI_OGRETIYOR

ÇOCUKLAR ETKİNLİKLERE KATILMAKTAN MUTLU

Etkinlik sayesinde çok eğlendiğini dile getiren Bulem Gül, "Oyunlar oynayıp ata biniyorum. Burada çok eğleniyorum, bilmediğim oyunları öğreniyorum." dedi. Ecem Küçükönder ise ata bindiğini dile getirerek, "Ok yarışmasına katılıp ok attım. Çok eğlendim, çok güzeldi. Yeni oyunlar öğrendim." ifadelerini kullandı.

Asya Rabia Karasu da "İlk kez bu kadar çok eğlendim. Mangala, basketbol oynadım, ok attım. Abiler, ablalar yardımcı oluyor. Ben burayı çok sevdim, keşke gitmeseler." diye konuştu.

Kahramanmaraş’ta elektrik faturaları 1 Haziran’da okunmaya başlıyor Kahramanmaraş’ta elektrik faturaları 1 Haziran’da okunmaya başlıyor

AA