31 Mart Yerel Seçimleri’ne kısa bir zaman kala adaylar vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda aday olduğu günden bu yana dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren ve sık sık halka ziyarette bulunan İYİ Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Dr. Selahaddin Can, Bertiz bölgesine de ziyarette bulundu. Bertizli vatandaşlarla hasbihal eden Can, Bertiz’in yol problemine dikkat çekti. Bertiz’in uzun yıllardır en büyük sorunlarından biri olduğunu ifade eden Can, birlikte oldukları taktirde başta bu sorun olmak üzere diğer eksikliklerin de giderileceğini belirtti. Bertiz halkı tarafından büyük teveccüh ile karşılanan Dr. Selahaddin Can, Bertlizlilere projelerini anlattı ve iktidar mensuplarının bölge halkının sorunlarına kulak tıkadığını ifade etti.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.25.19 (2)

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Bertiz’in yol problemini birlik olup çözeceklerini aktaran Can, asfaltın zenginlerin kapısına kadar gittiğini anımsatarak şunları kaydetti; “Bertiz’in yol problemini yıllardan beri herkes bilir. İktidardakiler her seçim gelir yol yapacağız, tünel açacağız der, bir dahaki seçime kadar görünmezler. Burada yüksek oylarına güvenerek yapmıyorlar. Belki yaparlar diye umut ediyorsunuz ama son 20 yıldır yapmıyorlar. İnşallah biz yapacağız. Belediyenin oradan yan yoldan, Yedikulardan devam edecek. Tünel için de projeyi yapacağız Ankara’ya gideceğiz, buraya bu yol yapılacak diyeceğiz, Bertiz ve Kahramanmaraş olarak masaya yumruğumuzu vuracağız. Bunların hepsi bir olduğu için büyük ağabeyleri sus dediğinde susuyor, sizlere hizmet getirmiyorlar.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.25.18 (3)

BERTİZ’İ İMARA AÇACAĞIZ

Bertiz’i imara açacağız. Neden mi? İki deprem yaşadık 6 Şubat’ta, bu iki depremin tam ortasında Bertiz vardı. Deprem bu bölgelere çok fazla hasar vermedi. Çünkü zemin sağlam. Şehir merkezinde insanlar yer arıyor. Bazı yerleri rezerv alanlar ilan ettiler, kimi yerlere de orta hasarlı dediler. İnsanlar kendi evinin yerini bile yapamıyor. Amaçları birilerine peşkeş çekmek. Biz burayı imara açtığımızda yerleşim bölgesi buraya doğru açılabilir.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.25.20 (1)

SU PROBLEMİNİ ÇÖZECEĞİZ

En önemli sorunlardan biri olan su problemini çözeceğiz. Belediye olarak projeler hazırlayıp kaynak su varsa bulup, depolarla sahaya vereceğiz. Bir diğeri burada Taziye evi, sağlık ocağı ve okul yeterli değil. Taşımalı eğitim yapılıyor. Arsalar belirleyip bu sorunları da çözeceğiz. Biz seçimden seçime değil her zaman sizlerin yanında olacağız.”

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.25.18 (1)

Kaynak: Haber Merkezi