31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir zaman kala adaylarda heyecan doruktayken, dur durak bilmeden çalışan adaylar artık gün saymaya başladı. Bu kapsamda yorulmadan, durmadan çalışan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Dedeoğlu ve Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Dr. Selahaddin Can vatandaşlarla buluşmalarını sürdürüyor. Karış karış gezip vatandaşların sorun ve taleplerine kulak veren Dedeoğlu ve Can, bu kez de Arkas Şirikcioğlu Konteyner Kent’e ziyaret düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi ve teveccühleriyle karşılaşan Dedeoğlu ve Can, vatandaşlarla hasbihal edip sorunlarını dinledi. Ziyarette Mesut Dedeoğlu ve Selahaddin Can’a, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, Genel Merkez 8. Bölge Teşkilat Koordinatörü Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Çabukel ve partililer de katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 14.55.47 (1)
BU SIKINTILARIN HEPSİ ÇÖZÜLECEK
İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Konteyner kentte gördüklerimiz, 13 aydır Kahramanmaraş’ta gördüklerimizden hiçbir farkı yok. İnsanlarımız, perişan, umutsuz ve beklentilerini kaybetmiş durumdalar. Kahramanmaraş’ın ihyası için değişim şart. İYİ Parti adayları iş başına geldiklerinde gördüğümüz bu sıkıntıların hepsi çözülecek” dedi. 

Whatsapp Image 2024 03 15 At 14.55.47 (2)
İNANCIMIZ TAM
Genel Merkez 8. Bölge Teşkilat Koordinatörü Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Çabukel ise; “İnsanlarımız zor durumdalar. Bu duruma yardım istiyorlar. Bu yardımı yapacak belediye ve merkezi hükümetten hiçbir destek görmediklerini açık açık söylüyorlar. Bizde İYİ Parti olarak adaylarımızın herkese dokunarak bütün eksiklikleri gidereceklerine inancımız tam” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 14.55.47
SAHİPSİZ MARAŞ
İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Dedeoğlu ise Kahramanmaraş’ın sahipsizliğini bir kez daha gördüklerini belirtti. Konteyner kentteki insanların unutulduğunu vurgulayan Dedeoğlu; “Hep diyoruz sahipsiz Maraş diye. Bugün vatandaşlarımızın konteyner yaşamlarını gördük, çok üzüldük. Şehir merkezinde büyük iftarlı yemekler veriliyor ama konteynerler unutulmuş. Belediyenin yapması gereken hizmetlerin hiçbirini burada göremedik. Hükümetin yapması gerekenleri de göremedik. 31 Mart seçimleri geliyor, Allah buradaki eksiklerin giderilmesini bize nasip etsin” şeklinde konuştu. 
AYRIMCILIĞA SON VERECEĞİZ
Belediyenin ayrımcılık yaptığını savunan İYİ Parti Dulkadiroğlu adayı Dr. Selahaddin Can ise bu ayrımcılığa son vereceklerini ifade etti. Herkese eşit hizmet sunacağını belirten Can; “Ziyaretlerimde hep karşılaştığımız sıkıntı aynı; hizmet yok, ulaşım yok, gıda yardımı yok. Ramazan gelmiş, belediye iftar reklamı yaparken burada yok, burada bile ayrımcılık yapılıyor. Vatandaşın bir kısmına veriliyor, bir kısmına verilmiyor. Kayırmacılık ve ayrımcılık sistemine hayır diyoruz. Göreve geldiğimizde ayrımcılığa son verip herkese eşit hizmet sunacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi