Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 14 Mayıs'ta yapılacak milletvekili seçimleri için partilerde milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. Bu kapsamda, AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev alan hali hazırda Onikişubat Belediye Başkan yardımcılığını sürdüren Dr. Ali Ünsal, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Ünsal, AK Parti İl Başkanlığına gelerek aday adaylığı için başvuruda bulundu.

KAHRAMANMARAŞ’I YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Mersin’de tarla icradan satılık Mersin’de tarla icradan satılık

Gazetecilere açıklamada bulunan Ünsal, Bu süreçte siyaset konuşmayacaklarını, tüm güçleriyle depremin yaralarının sarılması için çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Ünsal, “Seçim sürecine girdik. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilliği aday adaylı müracaatında bulunduk. Bizim birinci önceliğimiz Kahramanmaraş merkezli depremdir. Biz müracaat görevimizi tamamladık ve Kahramanmaraş’ın yaralarını sarmaya devam edeceğiz. Bu şehri, bu şehrin evlatları olarak hep birlikte şehrimizi ayağa kaldırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Siyaset konuşmayacağız. Seçimlere kadar deprem yaralarını sarmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz, tek gayemiz bu. Şehrin siyasileri, iş insanları, esnafları ve vatandaşlarıyla beraber tüm Kahramanmaraş’ı yeniden inşa edeceğiz. Bunun için büyük bir gayret göstereceğiz. Yine söylüyorum, şu an birinci önceliğimiz deprem. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Dr. Ali Ünsal kimdir?

1972 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Kahramanmaraş'ta tamamladı. 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2002-2006 yılları arasında Kahramanmaraşspor’da kulüp doktorluğu ve kulüp yöneticiliği yaptı. 2010-2012 yılları arasında Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanlığı görevinde bulundu. 2014-2019 yılları arasında Onikişubat Belediye Meclis üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, 2019 yerel seçimlerinin ardından ise Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca EXPO 2023 Onikişubat-Kahramanmaraş’ın Genel Koordinatörlüğünü yapmaktadır. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Ünsal, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haber: Yunus Emre Bayır