29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan, mesaj yayımladı. Arıkan, mesajında Cumhuriyetin önemine vurgu yaparak, şunları söyledi; “27 Ekim 1923' te İcra Vekilleri Heyeti'nin istifası ve yerine meclisin güvenini kazanacak yeni bir kabinenin kurulamaması üzerine Mustafa Kemal Paşa, yönetim biçiminin Cumhuriyet olması için İsmet Paşa ile birlikte bir kanun değişikliği tasarısı hazırlayarak 29 Ekim 1923'te bu tasarıyı Meclis'e sundu. Teşkilat-ı Esasiye Kanunu'nda yapılan değişikliklerin kabulü ile Cumhuriyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilmiş oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile yüce Türk milletinin büyük mücadelesiyle kurulan Cumhuriyet'in bu sene 99. yılı kutlanıyor. Bu duygularla, Cumhuriyete yakışır evlatlar yetiştirmek, Her ne pahasına olursa olsun,  vatanın birliğini ve bütünlüğünü korumak, her Türk vatandaşının değişmez görevidir. Bu bilinçle hareketle,  ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her platformda mücadelemiz devam edecektir. 
Cumhuriyet kazanımları ve ilkeleri kırmızı çizgimizdir, dilimizi, kültürümüzü ve düşünme sistemimizi bu kazanımlarla elde ettik ,koruduk ve korumaya devam edeceğiz.
Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”