Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimine göre 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi milletvekili adaylarının saha çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş 1.sıra Milletvekili adayı Ali Öztunç, parti yöneticileri ve Kahramanmaraş Demokrat Partisi İl Başkanı Ahmet Gebel ile birlikte Tarihi Kapalı Çarşı da esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ziyaretinden sonra açıklamalarda bulunan Öztunç, Şehri yeniden ayağa kaldırmak için üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz’’ dedi.

WhatsApp Image 2023-04-25 at 16.48.54

ŞEHRİ YENİDEN AYAĞA KALDIRMAMIZ GEREKİYOR

TOBB’dan Buluntu’ya Önemli Görev TOBB’dan Buluntu’ya Önemli Görev

Her zaman yurttaşlarının yanında olduğunu belirten Öztunç, ‘’Depremin yaralarını sarmak gerekiyor. Seçim havası, siyaset havası yok. Daha çok depremle ilgili beklentiler var. Depremzede vatandaşlarımızın beklentileri var. Zor bir süreç geçiriyoruz. Şehri yeniden ayağa kaldırmamız gerekiyor. Kapalı Çarşının ayakta kalması bizim için mutluluk verici. En azından alışveriş yapabilen bir ortam oluşmuş durumda. Yavaş yavaş insanlar kendilerine gelmeye başlamış durumdalar. Vatandaşlarımızın bizden beklentisi şehrin yeniden ayağa kaldırılması yönünde. Ayağa kaldırmamız da gerekiyor. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, ricam üzerine Ankara’dan Kahramanmaraş’a gelmişti. Burada Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 500’e yakın personeli çalışıyor. Bugün 400 bin litre sıvı gübre dağıtımı yaptık. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte üzerimize düşeni yapıyoruz. KASKİ’nin bütün işlerini neredeyse ASKİ gerçekleştirdi. Şehri yeniden ayağa kaldırmak için üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Seçim zamanı değil. Her zaman yurttaşlarımızın yanında olmak lazım. Ben öyleyim. Sürekli memleketteyim, buradayım. Vatandaşların arasındayım. Milletimiz de gerçeği görüyor. Çok siyaset yapmak istemiyorum. Sandığa gidince vatandaş gereğini yapacak. Gündemimiz siyaset değil. Gündemimiz depremden etkilenen yurttaşlarımızı tekrar motive edebilmek ve memleketi yeniden ayağa kaldırabilmek. Ben seçim kampanyası falan yaptırmıyorum. Sadece hal hatır soruyorum ve insanlarımızın ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyorum’’ şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-04-25 at 16.48.53

NEREYE ŞİKÂYET ETSELER İNSANLAR SONUÇ ALAMIYOR

Kahramanmaraş halkından hasar tespit çalışmaları konusunda çok yoğun şikayet ve talep geldiğini de ifade eden Ali Öztunç, “Günlerdir sokaklardayız. Halkımızın içinde hem ihtiyaçlara koşturuyor hem de talep ve şikayetleri dinliyoruz. Kahramanmaraş halkı “bizim sesimizi yüksek sesle dile getiriyorsun ne olur şu hasar tespit çalışmalarında ki sorunları dile getir herkes mağdur” diyor. Bende bu şehrin bir Milletvekili olarak bu haklı seslenişe katılıyorum ve bu sorunun çözümü için var gücümle çaba harcıyorum. Depremin vurduğu Kahramanmaraş halkı mağdur, binlerce insanımız bu hasar tespit konusunda perişan oldu. Nereye şikayet etseler insanlar sonuç alamıyor. Buradan çağrıda bulunuyorum. Arkadaşlar Kahramanmaraş’ta hasar tespit çalışmaları acilen yeniden yapılmalı. Çok fazla soru ve çok fazla şikayet var. Halk derdini anlatmaktan yoruldu ama hala ilerleme yok. Artık krize dönüşen bu husus bir an önce yeni bir çalışma ile adam akıllı elden geçirilmeli. Binlerce hemşerimiz mağdur oldu ve perişan oldu. Bakın yanı başımızda Malatya da hasar tespit çalışmaları büyük şikayet ve tepkilerden dolayı yenileniyor. Kahramanmaraş halkı sahipsiz mi? Neden bizim insanımızın bu çağrısına herkes kulak tıkıyor.

HASAR TESPİTLERİNDE BÜYÜK SORUN VE HİLE VAR

Yurttaşlarımız hasar tespit çalışmalarından kaynaklı mağduriyetlerin had safhaya ulaştığını bildiriyor. Saha da biz de net bir şekilde görüyoruz ki Kahramanmaraş’ta hasar tespit çalışmaları acilen yenilenmeli. Ağır hasarlı, Orta hasarlı, Az hasarlı tüm çalışmalar sağlıklı bir şekilde yenilenmeli. Canını, ailesini, evini, iş yerini kaybeden İnsanlarımız var. Acımız hala taze. Bu kayıplar yetmezmiş gibi hasar tespitlerde ki sorunlar da halkı isyan ettirdi. Bu konu çok önemli. Lütfen bir an önce Kahramanmaraş’ta da bir karar ile hasar tespitleri yeniden yapılsın. Ağır hasarlı, orta hasarlı, az hasarlı ne varsa doğru ve temiz bir çalışma ile ortaya çıksın. Birinin evi az hasarlı vatandaşa orta hasar yazılmış. Kiminin evi ağır hasarlı az hasarlı yazılmış. Bu çalışmalar kafalarda soru işareti bırakmayacak şekilde yeniden yapılmalı. İnsanlarımızın mağduriyeti giderilmeli.”

Haber: Yunus Emre Bayır