IMG_5862

CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanı Esat Şengül ve CHP İl yönetimi de hazır bulundu. Öztunç, basın toplantısında Kahramanmaraş ve ülke gündemini değerlendirirdi. Hızlı tren konusunda AK Parti’nin Kahramanmaraş’a yalan söylediğini ifade eden Öztunç, artık milletin her şeyin farkında olduğunu belirtti. Kahramanmaraş’a verilen stadyum sözünün de tutulmadığını kaydeden Öztunç, Halkaçayırı ile Abbaslar Mahalleleri arasına yapılması planlanan mühimmat deposunun yapılmaması gerektiğini söyledi.

ARTIK MİLLET HER ŞEYİN FARKINDA

Öztunç; “Yıllar önce AK Partililer burada dedi ki: “Müjde Kahramanmaraş’a hızlı tren geliyor” dediler. Ne tren var, ne hız var. Gelen yok, giden yok. Sonra hızlı tren projesi Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep olarak açıklandı. Kahramanmaraş teğet geçmiş. O zaman bir basın toplantısı yaptım. “Ne oldu Kahramanmaraş’ı unuttunuz. Hani hızlı tren Kahramanmaraş’a geliyordu” dedim. “Sen bilmiyorsun, Kahramanmaraş’a da gelecek” dediler. Salladılar, üfürdüler. Projeler bir açıklandı; Kahramanmaraş yok. Vatandaş tepki gösterdi; AK Parti milletvekilleri yine müjde verdiler. “Bakanla görüşüldü, hızlı tren Kahramanmaraş’a da geliyor. Hayırlı, uğurlu olsun” dediler. Yine açıklandı, yine hızlı tren yok. Nurdağı’ndan Kahramanmaraş’a kadar bir tren hattı olacakmış. Çocuk mu kandırıyorsunuz? Kahramanmaraş’ı kandırmaktan usanmadınız mı? Milletin bunları yediğini mi zannediyorsunuz? Artık millet her şeyin farkında. Hızlı tren olayı yalan. Hızlı trenin buraya geldiği yok. Nurdağı’ndan Gaziantep’e gidecek, Kahramanmaraş’a hızlı tren gelmeyecek. Milleti kandırmaktan vazgeçin” diye konuştu.

MÜJDENİZ PORTATİF TRİBÜN MÜ?

Stadyum konusuna da değinen Öztunç; verilen müjdenin portatif tribün mü olduğunu sordu. Öztunç; “Yıllar önce açıklama yaptılar; “Kahramanmaraş’a müjde stadyum yapıyoruz” dediler. Mahir Bey, stadyumun fotoğrafını gösterdi. “Çatısı bu tarafta mı olsun, diğer tarafta mı olsun” dediler. Stadyum nerede? Stadyumu yıktılar. Portatif tribün yapılıyor. Müjdeleri buymuş. Müjdeniz portatif tribün mü? Bu kadar beceriksizlik olur mu?” ifadelerini kullandı.

PROJELER BİTMEZSE TELEVİZYONLARA ÇIKIP BÜTÜN ÜLKEYE REKLAM YAPACAĞIM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini bitirememesi halinde televizyonlara çıkarak reklam edeceğini dile getiren Öztunç; “Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Önsen Köprüsü için bitiş tarihi verdi. Köprü daha bitmedi. Tevfik Kadıoğlu Bulvarı, son 7 gün diyor. 7 gün sonra bitecek mi bitmeyecek mi göreceğiz? Kanlıdere Köprüsü, bitmesi için verilen tarihe 13 gün kaldı. 13 gün sonra göreceğiz. Bitmezse bütün ülkeye reklam yapacağım. “Kahramanmaraş’ta bir belediye başkanı var; “Köprü yapıyorum, şu kadar sürede bitireceğim” dedi” diyeceğim. Bu projeler bitmezse televizyonlara çıkıp bunları anlatacağım. Bütün görseller elimde” şeklinde konuştu.

KÖYÜN İÇERİSİNE MÜHİMMAT DEPOSU OLUR MU?

2. ŞİRE FESTİVALİ’NİN TARİHİ BELLİ OLDU 2. ŞİRE FESTİVALİ’NİN TARİHİ BELLİ OLDU

Halkaçayırı ile Abbaslar Mahallelerine yapılması planlanan mühimmat deposunun yapılmaması gerektiğini söyleyen Öztunç; “Halkaçayırı ile Abbaslar arasında mühimmat deposuna izin verecekmişsiniz. Türkiye’nin en büyük mühimmat deposu olacakmış. Yanlış yapıyorsunuz. Kamp yeri yapılırken, yanlış yapıyorsunuz dedim. Bu yapılırkende yanlış yapıyorsunuz. O mühimmat deposu yapılması planlanan yer yanlış. Orası olmaz. Köyün içerisinde mühimmat deposu mu olur? Birileri para kazanacak diye köyün içerisine mühimmat deposu yapılır mı? Bunun kanunu yok mu? Belli bir uzaklıktaki mesafeye yapılır. Sonuçta burada silahlı malzemeler olacak. Yanıcı-yakıcı malzeme olacak. Patlayıcı olacak. Şehri uçurursunuz. Gözünüzü bu kadar mı para hırsı bürüdü” diye konuştu.

BİZİM SUYUMUZU BİZE VERİYORLAR

Helete’de ki suyun Gaziantep’e verilmesini de eleştiren Öztunç; “AK Parti’nin Kahramanmaraş’taki siyaset figürleri öyle beceriksizler ki böyle devam ederse Kahramanmaraş’ı Gaziantep’e bağlayacaklar. Ellerinden gelse Fatma Şahin’e bağlayacaklar. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanı, Fatma Şahin’in karşısında düğmelerini ilikliyor. O Gaziantep Belediye Başkanıysa, sen de Kahramanmaraş’ın belediye başkanısın. Biraz dik dursana. AK Parti bizim Helete’nin suyunu Gaziantep’e verdi. Sonra bilboardlara çıktı. Bu su bizim suyumuzdu. Bizim suyumuzu verdin Gaziantep’e, onlarda; “Biraz size vereyim” dedi. Bizim suyumuzu bize veriyorsun” ifadelerini kullandı.

TBMM ESKİ BAŞKANLARI LİSTESİNDEN İSMAİL KAHRAMAN’IN İSMİNİN ÇIKARTILMASI GEREKİR

Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın açıklamalarına tepki gösteren Öztunç; “Bunların İsmail Kahraman adında bir Meclis Başkanı vardı. Kahramanmaraş’tan sesleniyorum; Ey İsmail Kahraman. Kahramanmaraş Kurtuluş Savaşı’nda binlerce şehit verdi. Binlerce mermi attı. Can verdi, can aldı. Kan döktü, kan verdi. Sen dalga mı geçiyorsun? Bir de çıkmış diyor ki; “Kurtuluş Günleri’ni kutlamayı yanlış buluyorum, mermi mı atmışız, ne yapmışız” diyor. Sana yazıklar olsun. Evet, şehit verdik. Kan döktük, kan akıttık. Kahramanmaraş’a, ‘Kahraman’ ünvanı bu yüzden verildi. Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası bu yüzden verildi. Sen kimsin ki; Kahramanmaraş’ı, Gaziantep’i, İzmir’i diline doluyorsun. 9 Eylül’ün kutlanması yanlış diyor. 9 Eylül düşmanın denize döküldüğü tarihtir. Onun ataları Kurtuluş Savaşı’nda kümeste saklandığı için herkesi öyle sanıyor. Bu milletin ataları can verdi. Ben dedem Kurtuluş Savaşı’nda Gazi oldu. Kahramanmaraş’ın savunmasında dedem görev aldı. Daha önce evrakları göstermiştim. Fesli Kadar vardı; “Yunan galip gelse daha iyi olurdu” diyordu. Onun bıraktığı boşluğu İsmail Kahraman doldurmaya çalışıyor. İsmail Kahraman bir meczuptur. Böyle bir meczubun Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yapmasını yediremiyorum. TBMM eski başkanları listesinden İsmail Kahraman’ın isminin çıkartılması gerekir. Kendi milletinin geçmişine, kahramanlığına laf edene, atalarımızın kemiklerini sızlatana Meclis Başkanı falan denmez” dedi.

HER ŞEYİN FİYATI ARTARKEN ENFLASYONLA NASIL MÜCADELE EDECEKSİN

Doğalgaz ve elektriğe yapılan zam hakkında da eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali sözlerini şu şekilde tamamladı: “Gecenin köründe yağlı zamlar yapıSlmış. Dün gece Recep Tayyip Erdoğan, yağlı bindirme yaptı. Konutta doğalgaza yüzde 20, sanayide yüzde 50, elektriğe yüzde 20 zam yaptı. İnsafsızlık yaptı. Millet zaten inim inim inliyor. Nisan’da yüzde 35 doğalgaza zam yapılmıştı. Haziran’da yüzde 30, dün itibariyle yüzde 20 daha zam yapıldı. Geçen yıl bu zamanlar bin TL olarak ödediğimiz elektrik faturası, bugün itibariyle 2 bin 113 TL oldu. Bu millete yazık değil mi? Günah değil mi? Recep Tayyip Erdoğan sen sarayda yaşıyorsun, elektriğe ve doğalgaza para vermiyorsun. Sanıyorsun ki millette vermiyor. Milletin sırtından inin. Enflasyonla mücadele edeceğiz diyorlar. Enflasyonu düşüreceğiz diyorlar. Dalga mı geçiyorsunuz. Elektriğe ve doğalgaza yapılan zam ertesi gün her şeye yansır. Her şeyin fiyatı artarken enflasyonla nasıl mücadele edeceksin. Milletle dalga mı geçiyorsunuz.”IMG_5890-1