CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mado Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen toplantıya, İl Başkanı Ünal Ateş’in yanı sıra Belediye Başkan adayları da katıldı. Burada açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ünal Ateş, “Basın emekçilerinin haklarını alabilmeleri için, hak ettikleri noktada olabilmeleri için, bu mücadeleyi hep birlikte yürütmemiz ve yükseltmemiz gerektiğine inanıyorum. Gazetecilik, en ulvi mesleklerden biri. Basın bu ülkedeki yürütme, yargı ve yasamadan sonra dördüncü güçtür” ifadelerini kullandı.

I M G 2272

CUMHURİYET HALK PARTİSİ TERÖRÜ KINAMIYOR TERÖRÜ LANETLİYOR

Fırat Görgel, Yeni Kahramanmaraş Vizyonunu Tanıtıyor Fırat Görgel, Yeni Kahramanmaraş Vizyonunu Tanıtıyor

Konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek başlayan Ateş, “Hemşerilerimiz Emrullah Gülmez ve Müslüm Özdemir olmak üzere hain terör saldırısında şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anmak istiyorum. Tüm ulusumuza ve kederli ailelerine bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Terör bu ülkenin başlı başına bir belası ve bir an önce kurtulmamız gereken bir sorunudur. 40 yıldan beri bu topraklarda birçok evladımızı maalesef teröre kurban verdik. Biz artık bu ülkede terörün son bulmasını istiyoruz. Biz artık bu ülkede evlatlarımızı teröre kurban vermek istemiyoruz. Bununla ilgili alınması gereken bütün tedbirlerin alınması, bununla ilgili yapılması gerekenlerin yapılması en büyük arzumuzdur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak da bundan birkaç hafta önce yine gerçekleşen terör saldırısında efendim bizim yazdığımız metne niye imza attığınız, atmadığınız, tartışması yapıldığı dönemde biz çıkıp ne söyledik? Yaptığımız basın açıklamasında ne söyledik? Terörü kınamakla, terörü lanetlemekle iş bitmiyor. Asıl olan terörün önlenmesi, terörün bir daha bu topraklarda yeşermemesi için gerekli adımların atılmasıdır. Sayın genel başkanımız başta olmak üzere ifade ettiğimiz ve iktidardakilere çağrıda bulunduğumuz konu buydu. Bunu bile siyasi malzeme haline getirmek isteyen hadsizlikler yapılıyor. Ben bir kez daha buradan bu kürsüden çağrıda bulunmak istiyorum. Vatan koruması için mücadele eden, görev başında bulunan evlatlarımızın can güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Bu anlamda o önlemleri almak da mevcut iktidarın görevidir. İktidar görevini yapmak durumundadır. Terörle ilgili alınacak her türlü önlemde Cumhuriyet Halk Partisi her türlü desteği vermeye hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi terörü kınamıyor. Terörü lanetliyor. Nereden ve kimden gelirse gelsin Cumhuriyet Halk Partisi terörü lanetliyor. Bu anlamda bir kez daha kaybettiğimiz evlatlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm ulusumuza baş sağlığı diliyorum.”

GAZETECİLİK EN ULVİ MESLEKLERDEN BİRİSİDİR

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladığını da belirten Ateş, “Tüm basın emekçisi dostlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum. Daha önce de sizlerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde bir arada olduk. Sizlerin sıkıntılarını ve sorunlarını konuştuk. Bunları en iyi bilen Kahramanmaraş'taki siyasetçilerden biri benim. Hangi zor şartlarda görev yaptığınızı çok iyi biliyorum. Bu ülkede evine götürdüğü ekmekle tehdit edilen gazeteciler varken, bu ülkede gerçek haber yaptığı için şu an zindanlarda olan gazeteciler varken, yine maalesef halkın haber alma özgürlüğü adına, halka doğru haberler ulaştırmak adına, bombaların altında görev yaparken İsrail'de 116 tane hayatını kaybeden gazeteci varken, çalışan gazeteciler gününü kutlamak biraz da içimizden gelmiyor. Ama yine de mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Siz basın emekçilerinin haklarını alabilmeleri için hak ettikleri noktada olabilmeleri için bu mücadeleyi hep birlikte yürütmemiz ve yükseltmemiz gerektiğine inanıyorum. Gazetecilik en ulvi mesleklerden biri. Basın bu ülkedeki yürütme, yargı ve yasamadan sonra dördüncü ayak. Bu anlamda ben her dönem iktidarda olanlar, sadece bu dönem iktidarda olanlar için değil, her dönem iktidarda olanlara ya da iktidar adaylarına bir kez daha sizin vesilenizle şu çağrıda bulunmak istiyorum. Bırakın basın özgürce işini yapsın. Basının zapt altına almaya çalışmayın. Basına işini öğretmeye kalkmayın. Bırakın basın özgürce kendi bildiği biçimde kendi işini yapsın. İşte o zaman bu ülkede birçok şeyin değiştiğini göreceğiz. Ben bu vesileyle bir kez daha 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Çağatay Gedik