Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin çadırlarının kaldırılmasına tepki gösterdi.

Depremin etkilendiği 11 ilde hala çadır alamayan vatandaşlar olduğunu anımsatan Başkan Çevik, AFAD’a “Elinizde çadır vardı madem niye vatandaşa vermediniz?” sorusunu sordu. Başta Hatay olmak üzere birçok ilde vatandaşın seralarda kaldığını anımsatan Başkan Çevik, “AFAD vatandaşa çadır vermemiş olmaktan rahatsızlık duymuyor, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin logolarından rahatsızlık duyuyor. Bu emri kim verdi? Bu nasıl bir işgüzarlık?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

VATANDAŞIMIZA EZİYET ETMEKTEN VAZGEÇİN

Gelecek Partisi’nin ilk gün “Gün birlik ve beraberlik günüdür” çağrısı yaptığını anımsatan Başkan Çevik, “Depremlerde 50 binden fazla canımızı yitirdik. Vatandaşlarımız günlerce soğukta ve yoğun yağış altında kaldı. Deprem bölgesinde yeni sorunlar ve riskler mevcut. Büyük bir travma yaşayan depremzede vatandaşlarımıza acil psikososyal destek sağlanması gerekiyor. Salgın riski hala sürüyor. Acil barınma sorunun çözülmesi gerekiyor. Hala enkazlar kaldırılmadı. Kayıp vatandaşlarımız var. Sorunlar bu kadar derin yaşanırken; afetin yaralarını sarması gereken AFAD, Cumhurbaşkanı kentimize gelecek diye ABB logolu çadırları sökmenin derdine düşmüş. Vatandaşımıza eziyet etmekten vazgeçin artık. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Hırslarınızı bir yana bırakın gelin birlikte vatandaşımızın yaralarını saralım” dedi.

Haber Merkezi