İlçesini tarihiyle bütünleştirerek geleceğe hazırlayan ve bu kapsamda gençlere yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilçesindeki 2. gençlik merkezini Gazipaşa Mahallesi’nde açtı. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden eski Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal’ın adını taşıyan Cafer Tatlıbal Gençlik Merkezi, bölge gençlerinin hizmetine sunuldu. Daha önce ilçesine 5 bin metrekare kapalı alana sahip bir gençlik merkezi kazandıran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, açılışı yapılan Cafer Tatlıbal Gençlik Merkezi’nin çevresinde bulunan 7 okulun öğrencilerine hizmet vereceğini söyledi. Gençlik merkezinin açılışında konuşan Başkan Okay, yapılan gençlik merkezinde gençlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak fonksiyonların olduğunu dile getirdi. Gençlere karşı sorumlulukları olduğunu belirten Okay, gençlerin burada çok iyi ders çalışma ve eğlence ortamlarını bulabileceğini ifade etti.

Gazipaşa Dr. Cafer Tatlıbal Gençlik Merkezi (13)

“DULKADİROĞLU’NU DEĞİŞTİRDİK, DÖNÜŞTÜRDÜK, GELİŞTİRDİK VE GÜZELLEŞTİRDİK”

NSRT7623

Başkan Okay; “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak şehrimizin doğusuna hizmet vermekteyiz. Bu bölgede birçok imar faaliyetini gerçekleştirdik. Dulkadiroğlu’muzdaki en ücra mahallemizden, şehir merkezimizdeki mahallelere kadar elimizin değmediği hiçbir yer yok. Nereye giderseniz gidin, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin dokunuşunu görürsünüz. Çok şükür bunların neticesinde 8 yıl önce söz verdiğimiz gibi, Dulkadiroğlu’nu değiştirdik, dönüştürdük, geliştirdik ve güzelleştirdik. Dulkadiroğlu İlçesi, Kahramanmaraş’ın tarihi, geçmişi ve hepimizin eski mahallelerinin olduğu bölge. Bu bölgenin ne kadar geçmişi olduğunu bu bölgede yapmış olduğumuz restorasyonlar neticesinde gördük. Bu restorasyonlara vatandaşlarımızın göstermiş olduğu ilgi ve alaka; ne kadar doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Bundan dolayı da bu eski mahallelerimizi imar etmeye, restore etmeye ve fonksiyon kazandırmaya devam edeceğiz. Hem biz bir taraftan hem de Büyükşehir Belediyemiz eski Kahramanmaraş’ı tekrar cazibe merkezi haline getireceğiz. Şu anda bizim bölgemizdeki bu konaklarımızın değerini hepiniz biliyorsunuz. “Şehrimizi doğuya doğru büyüteceğiz” dedik. 8 yıl emek verdiğimiz Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi’nde 2 buçuk yıldır sizlere hizmet vermekteyiz. O bölgedeki yeni imar alanlarıyla, o bölgedeki tüm kurumların ve devletin gücünü kullanarak orada yeniden, sıfırdan modern bir şehir kuruyoruz. O bölgedeki hareketlik ve değişikliği hep birlikte görmektesiniz” şeklinde konuştu.

NSRT8210

CAFER AĞABEY GENÇLERLE İLGİLİ UZUN YILLAR ÇALIŞMALAR YAPTI

Cafer Tatlıbal’ın gençlerle ilgili çok güzel çalışmaları olduğunu söyleyen ve bu nedenle Dulkadiroğlu Belediye Meclisi olarak oybirliği ile Cafer Tatlıbal isminin verilmesi kararını aldıklarını ifade eden Başkan Okay; “Kahramanmaraş’ımız bundan sonra doğuya doğru büyümekte. İşimiz sadece bu bölgedeki çeşitli imar ve altyapı faaliyetlerini yapmak değil, bizim gençlere karşı vebalimiz, borcumuz ve sorumluluğumuz var. Bundan dolayı da imkanlarımız ölçüsünde gençlerimize de çeşitli yatırımlar yapmaktayız. Bu bizim 2. gençlik merkezimiz. Biliyorsunuz bundan önceki gençlik merkezimiz tam 5 bin metrekare kapalı olan, sadece Kahramanmaraş’ın değil bu bölgedeki en büyük gençlik merkezi. İçinde aklınıza ne geliyorsa var. Bu o bölgedeki gençlerimizi gece, gündüz muhafaza edebileceğimiz, eğlendirebileceğimiz tüm fonksiyonlar o gençlik merkezimizde var. 2’incisini de Gazipaşa Mahallemize yapıyoruz. Biliyorsunuz bu bölgede 7 tane orta öğretim okulu var. Bir tane buna benzer etüt merkezi, kütüphane yok. Dolayısıyla bu 7-8 okula ve civardaki diğer okullara hitap edecek tam 2 bin 100 metre kare kapalı alanı bulunan ve gençlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak mekanlar burada var. Açılışını yapacağımız bu mekanla birlikte bu bölgedeki gençlerimiz çok daha iyi ders çalışma imkanına kavuşacaklar. Biliyorsunuz buranın ismi de geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Dr. Cafer Tatlıbal ağabeyimizin ismini buraya layık gördük. Bizim milletvekilliğimiz yaptı. Uzun yıllar gençlerle ilgili çok önemli çalışmalar yaptı. Benimde çok yakinen bildiğim ve benim üzerimde çok emeği olan Cafer Ağabey’in ismini de buraya koymaya tüm meclisimizin ortak kararıyla; CHP’nin, İyi Parti’nin ve Cumhur İttfakı’ndaki üyelerimizin tamamının ortak kararıyla böyle bir yere Cafer Tatlıbal’ın isminin verilmesini uygun görüldü. İnşallah bu mekanda nice Cafer Tatlıbal’lar yetişir diye düşünüyorum” diye konuştu.

AK PARTİ’NİN EN İYİ YAPTIĞI ŞEY DEVLETİN İMKÂNLARINI MİLLETİNE SUNMASIDIR

NSRT7855

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise, gençlerin her türlü imkana sahip olmaları gerektiğini belirtti. AK Parti’nin en iyi yaptığı hizmetin devletin imkânlarını millete sunması olduğunu ifade eden Ünal; “Necati Okay Bey’in ve Hanefi Mahçiçek Bey’in hem Dulkadiroğlu’nda hem de Onikişubat’ta açtıkları bilgi evleri, gençlik merkezleri, kültür merkezleri birbirleriyle yarışıyorlar. Bunu yaparken de aynı zamanda Kahramanmaraş’ımızın mahalle mahalle kalkınmasını da sağlamış oluyorlar. Mahalleler takdir edersiniz ki gençlere sundukları imkanlar kadar kıymetlidir. Çünkü biz istiyoruz ki her bir mahallemizde gençlerimiz hem spor açısından hem kültür açısından hem bilgi açısından hem de etüt yerleri bakımından her türlü imkâna sahip olsunlar. Çünkü bizim mahallelerimizde, ilçelerimizde, var olan yeteneklerimiz buralardan ortaya çıkacak bugün sabahleyin bir okulumuzu ziyaret ettim. Orada da aynı şeyi söyledim. Eskiden Türkiye’de sadece belli şehirlerde ve belli okullarda yüksek eğitim imkanı olurdu. Yani o okullara gidenler, iyi bir eğitim alırlar o şehirlerde yaşayanlar iyi bir eğitim alırlar ama diğer şehirlerde, diğer okullarda okuyanlar ne kadar yetenekli olsalar da gerekli imkanlara erişemedikleri için gerekli gelişme ve öğrenme fırsatını bulamazlardı. Son 20 yılda baktığımızda bütün okullarımız, aşağı yukarı gençlerimize aynı imkanları sunuyor. Bugün gittiğim 3 okulda en iyi şekilde kütüphane mevcut. Gençlerimiz istedikleri zaman Dünya’daki herhangi bir üniversitenin kütüphanesine girip istedikleri İngilizce bir makaleye bile erişim sağlayabiliyorlar. Tabi aynı şekilde mahallemizde oluşturduğumuz spor kompleksleriyle, eğitim kompleksleriyle, gençlik merkezleriyle de bunun önünü daha çok açıyoruz. Bugün AK Parti’nin en iyi yaptığı şey devletin imkanlarını milletine sunmasıdır. Bu bağlamda Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ı gençlerimize yönelik yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

VEFANIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ

IMG_7740

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Hayrettin Güngör ise; hizmet etmenin, eserler koymanın kadar vefanın önemli olduğunun vurgusunu yaptı. Başkan Güngör; “Necati Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu bir vefa örneğidir. Çok kıymetli ağabeyimiz Cafer Tatlıbal’ın burada yaşatılmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde şehirlerimize hizmet ediyoruz. Hepimiz beraber gördük, geçen cuma Dulkadiroğlu İlçemizde Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı’mızı söz verdiğimiz süre içerisinde tamamladık ve hizmete açtık. Rabbime şükürler ediyorum. Destek veren, emek veren herkese de teşekkür ediyorum. Dünde hep beraber, Kanlıdere Köprümüzü ve oradaki restorasyon çalışmalarını açtık. Yine şehrimizin bir ağabeyi, milletvekilimiz, belediye başkanımız Ali Sezal Ağabeyimizin ismini hep o köprüde hem de o cadde de yaşatmış olacağız. Aynı şekilde hepinizin şahit olduğu gibi Önsen Köprüsü olarak başladığımız yere de yine milletvekilimiz Rahmetli İmran Hocamızın ismini vererek, onunda hatırasını oralarda yaşatıyoruz. Tabi ki eserler koymak önemli. Hizmet etmek önemli. Vefanın da bir o kadar önemli olduğunu biliyoruz, yaşıyoruz, hepimizde bu bilinç içerisinde hareket ediyoruz. Bu gençlik merkezini buraya kazandıran ve Cafer ağabeyimizin isminin burada yaşatılmasına vesile olan Necati Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GENÇLİĞE VE GELECEĞE YAPILMIŞ BU YATIRIMIN RAHMETLİ BABAMIN ADINI TAŞIYARAK HİZMET VERECEK OLMASI BİZİ GURULANDIRIYOR

Açılışa katılıp konuşma yapan Cafer Tatlıbal’ın oğlu Sefa Tatlıbal ise; “Çok heyecanlı bir günümüzü paylaşıyorum. Bildiğiniz üzere 4 ay önce Dünya Sürgününü tamamlayıp, ahirete intikal eden rahmetli babam Cafer Tatlıbal’ın adının verildiği gençlik merkezinin açılışı için bir araya gelmiş bulunuyoruz. ‘Gençlik ruh işidir’ lafını çok sık kullanırdı. Her zaman gençlerle bir araya gelmeyi arzulardı. Mehmet Zahit Efendi’nin yanında elde ettiği manevi kazanımlarından ve hayat tecrübelerinden bahsederek, sıkı tembihlerde bulunurdu. Üstad’ın ‘Gençliğe Hitabesi’nde bahsettiği gibi; “Kim var deyince sağına ve soluna bakmadan ben varım diyebilecek gençliği hayal ediyorum” derdi. Aile yaşantımızda bana ve kardeşlerime birçok nasihati vardı ama bu nasihatini çok tekrarlardı; “Mehmet Zahit Efendi’den kulun kula verdiği makamlara değil, Allah’ın kula verdiği makamlara talip olun. O bir kere verirse geri almak onun şanına yakışmaz” derdi. Şahsım olarak Milli Türk Talebe Birliği saflarında yetişmiş, Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulunmuş genç bir kardeşiniz olarak gençliğe ve geleceğe yapılmış bu yatırımın aynı zamanda rahmetli babamın da adını taşıyarak hizmet verecek olması, bizi çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Öncelikle Necati Okay Başkanımıza ve emeği geçen tüm belediye mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

BİR EVLADIN YAŞAYABİLECEĞİ EN GÜZEL DUYGULARDAN BİRİNİ YAŞIYORUM

IMG_7726

Cafer Tatlıbal’ın kızı Merve Tatlıbal ise; “Rahmetli babamın adının verildiği böyle güzel bir gençlik merkezinin açılışı için bulunuyoruz. Tabi böyle güzel bir projede babamın adının geçmesi beni çok gururlandırdı. Bir evladın yaşayabileceği en güzel duygulardan birini yaşıyorum. Hatta gezerken gözyaşlarımı tutamadım. Umarım babam gibi çalışkan, dürüst ve memleketine hizmet eden nesiller yetişir. Bu güzel proje için öncelikle başkanımız Necati Okay Bey’e, sonra emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

NSRT7939

Cafer Tatlıbal Gençlik Merkezi’nin açılışına; AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Vali Ömer Faruk Coşkun, Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Fatih Çelikkaya, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Cihat Sezal, Habibe Öcal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Feyzullah Eren Aşçı, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Dursun Nar, MÜSİAD İl Başkanı Serdar Salih Çiçekçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doğa ve Fen Okulu Projesi Tamamlanıyor Doğa ve Fen Okulu Projesi Tamamlanıyor

NSRT8200