Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmaları gerçekleştiren Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve Yönetim Kurulu Üyeleri birçok görüşme gerçekleştiriyor. Görüşme gerçekleştirilen milletvekilleri, bu sorunun bir devlet meselesi ile vefa borcu olduğunu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini dile getirdiler. ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, son olarak Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ile bir araya geldi. Gündeşli ve Akpınar, eski uzman çavuşlara yerel yönetimlerde ve kamu kurum kuruluşlarında iş imkanı sağlanmasını tartıştı. Başkan Akpınar; “Yıllarca görevini her koşulda canla başla mücadele ederek yerine getiren, Vatanı, Bayrağı ve Milleti için mücadele ederken en yakın silah arkadaşlarını kendi kucağında Şehit ve gazi veren eski uzman çavuşlarımızı kaderine terk edemeyiz” dedi.

ESKİ UZMAN ÇAVUŞLARIN SORUNLARININ HER ZAMAN YANINDA OLDULAR

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, ziyaret hakkında yaptığı açıklamada ise; “Sayın Başkanımızla verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisinin; Vatanı ve Milletini korkusuzca koruyan ve canını hiçe sayıp vatan ve millet sevdasıyla tutuşan eski uzman çavuşların sorunları karşısında her zaman yanımızda olmaları ve eski uzman çavuşları destekleyip sahip çıkılması gerektiğini vurgulaması bizleri çok mutlu ve onure etmiştir. Göstermiş olduğu yakın ilgi, alaka ve nazik misafirperverliği için kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

2 KİŞİNİN ATAMASI YAPILDI

Kamu kurum ve kuruluşlarına referansla alımlar gerçekleşirken Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, Atanamayan Uzmanlar Derneği’ni referans alarak yıllarca atanmayı bekleyen dernek üyelerinden 2 kişinin ilk atamalarını gerçekleştirerek 2 aileye bayram sevinci yaşattı. Bu durum atama bekleyen Eski uzman çavuşlara da umut ışığı oldu.

Editör: Didem Kayabaşı