Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem ayında gerçekleşen aşure yapımı geçmişten bugüne dek uzanan geleneklerden biridir. Müslümanlar tarafından sevinçle kutlanan ve İslam âleminde kardeşlik, paylaşma ve dayanışmayı temsil eden Aşure Günü dolayısıyla, 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta da pek çok bölgede kazanlarda aşureler pişirildi. Bu kapsamda Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyetlerini sürdüren Bakırcılar Odası Başkanlığı, Sanayi esnafına ve şehrin önde gelen siyasetçilerine aşure ikramında bulundu.

Kahramanmaraş'ta 9 bin 800 deprem konutu yıl sonunda teslim edilecek Kahramanmaraş'ta 9 bin 800 deprem konutu yıl sonunda teslim edilecek

WhatsApp Image 2023-08-11 at 15.27.23

ESNAFIMIZA MORAL BABINDA BİR ETKİNLİK DÜZENLEDİK

3 bin kişilik aşurenin hazırlanmasına vesile olan Bakırcılar Odası Başkanı Selamet Atlı, “Biz bu programı 2018’den beri gelenek haline getirdik ve odamız adına düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Aşurenin malzemelerini her yıl hayırsever birkaç esnafımızla birlikte karşılıyoruz. Bu programda öncelikle onlara çok teşekkür ederim. Muharrem Ayı'mız hayırlı olsun, mübarek olsun. Bu etkinliği bu yıl yapmayı düşünmedik fakat esnafımız çok zor durumda. Malum büyük bir deprem yaşadık. Burada iş yeri kalmadı. Bir nebze moral olması adına bu yılda yapmaya karar verdik. En azından bir araya gelerek muhabbet, sohbet olsun diye düşündük. Geleneksel olarak düzenlediğimiz bu programda 3 bin kişilik aşure ikramımız olacak. Hayırsahiplerinden Allah razı olsun. Etkinliğimize davet üzerine gelen protokol arkadaşlarımız, abilerimize de teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Eyüp Kağan Atlı

Ekran görüntüsü 2023-08-11 165259

WhatsApp Image 2023-08-11 at 15.27.24