Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Resmi Gazete yayımlanan görev değişiklerinde Mehmet Özhaseki’nin yerine atanan Murat Kurum görevi devraldı. Bakan Kurum, Cuma gününden itibaren deprem bölgeleri olan Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay ve Malatya’ya giderek yerinde incelemelerde bulunacak.

CUMA GÜNÜ DEPREM BÖLGESİNE GİDECEK

Bakan Kurum görevi devralmasının ardından bakanlıkta bakan yardımcıları ve genel müdürlerle bir araya geldi deprem bölgesi için yaralarını sarmak adına çalışmalarına başladı. Kurum toplantı sonrası konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yegane önceliğimiz milletimiz. İlk işimiz de depremzede kardeşlerimizin mutluluğu. Çünkü asrın felaketinde asrın dayanışmasını gösteren aziz milletimize sözümüz var, İnşallah cuma gününden itibaren Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'ya giderek sahada incelemelerde bulunacağız, vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız” dedi.

Bakan Murat Kurum, açıklamasının devamında, "Allah'ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duasıyla dün afet bölgelerinde şehirlerimizi nasıl yeniden ayağa kaldırdıysak aynı anlayışla deprem bölgesini de süratle ihya edeceğiz. Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacak." ifadelerini kullandı.

Editör: Didem Kayabaşı