Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş’ta yaptığı açıklamada, şehirdeki ulaşım yükünü hafifletecek raylı sistem projesi hakkında bilgi verdi. Bakan Kurum, Kahramanmaraş’ın önümüzdeki 50 yıllık ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılan planlamalar kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte raylı sistem projesi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Kurum, şehirdeki trafik sorununu çözmek ve organize sanayi bölgelerinde çalışan işçilerin daha rahat bir şekilde işlerine gidip gelebilmelerini sağlamak amacıyla planlanan bu projeyle ilgili Cumhurbaşkanı’nın öncülüğünde harekete geçireceklerini ifade etti.

RAYLI SİSTEMİN MÜJDESİNİ EN KISA ZAMANDA VATANDAŞLARIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konuyla ilgili şunları söyledi; “Burada önümüzdeki 50 yılda Kahramanmaraş'ın ihtiyaçları nedir? Bu çalışmaları planlama bazında Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi de raylı sistem. Raylı sistemle alakalı Kahramanmaraş’ımıza şehrin iç organize sanayi bölgelerinde çalışan işçi kardeşlerimizin en güzel şekilde işlerine gidebilmesi, evlerine dönebilmesi ve şehirdeki o trafik yükünü aşağı çekecek toplu ulaşım sistemi dediğimiz raylı sistemi çalışıyoruz. İnşallah belediyemizin çalışmalarına müteakip gerek şehir içinde gerek şehrin dışındaki vatandaşlarımızı toplu taşıma sistemleriyle birlikte taşıyacak adımları atacağız. Bunun müjdesini inşallah en yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızla Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizle paylaşacak Projeyi birlikte çalışıyoruz. Ve size inşallah bu müjdeyi de paylaşmış olacağız” dedi

Editör: Melisa Türkmen