Özel Sular Akademi Hastanesi güçlü kalp merkeziyle hizmette Özel Sular Akademi Hastanesi güçlü kalp merkeziyle hizmette

Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin TRT Haber kanalında yayınlanan Özel Yayın programının konuğu oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleştirilen canlı yayında 82 anayasasının darbe anayasası olduğunu ve artık tamamen ortadan kaldırılmasının doğru olacağını ifade eden Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, 80 darbesinin gölgesinin ve ruhunun ortadan kalkması gerektiğini söyledi. Diğer taraftan seçim sürecinin ardından deprem bölgesinde yoğun bir 2 buçuk ay geçirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Mehmet Şahin, deprem bölgesi için ne yapılması gerekiyorsa en hızlı bir şekilde yapmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.  

12-16

BAKANLARIMIZ DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİLER VE EKSİKLERİ GÖRDÜLER

Milletvekili Şahin, “Biz milletvekili olalı 100 küsur gün oldu. 14 Mayıs'ta seçimler yapıldı. 100 günün 65-70 gününü Kahramanmaraş'ta geçirdik. Ben daha Ankara’ya geleli iki gün oldu. Şöyle söylüyorum bizim ‘Az Ankara çok Kahramanmaraş’ diye bir mottomuz var. Zamanımızı vekillerimizle hep orada alanda geçiriyoruz. Özellikle biliyorsunuz meclis açılır açılmaz 28. dönemin birinci yasama yılında kısa bir süre sonra meclis tatile girdi. Ama tabii milletvekilleri tatile girmedi. Bizler tatile girmedik. Özellikle deprem bölgesi için bunu söylüyorum. Sürekli alandaydık. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız bakanlarımıza deprem bölgesi için ilk ne yaptınız diye sürekli sorular sorarak bilgiler alıyordu. Her kabine toplantısında bunu dile getirdi. Her bakan kendi bakanlığının deprem bölgesiyle ilgili çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Bakanlarımız deprem bölgesini ziyaret ettiler ve eksikleri gördüler. Onlara yönelik planlar, programlar ortaya koydular. Biz de sürekli oradaydık. Onun için yoğun bir 2 buçuk ay geçirdik diyebilirim. Ama bitmedi. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Ama gördüğüm şu; Hükümet, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlar Kurulu'nun üyeleri ve bizler de deprem bölgesine ne yapılması gerekiyorsa en hızlı bir şekilde onun gayreti içindeyiz. En kısa zamanda bu deprem felaketinin ortaya çıkarmış olduğu sonuçları ortadan kaldıracağız. Bu konuda inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.  

80 DARBESİNİN GÖLGESİNİN, RUHUNUN ORTADAN KALKMASI LAZIM

Sivil anayasaya Türk milletinin ihtiyacının olduğunu vurgulayan Şahin, “Yeni bir anayasayla darbe anayasasının yani 82 anayasasının artık tamamen ortadan kaldırılmasının doğru olacağı kanaatindeyim. Bunu yazdık, çizdik, konuştuk. Aslında Sayın Cumhurbaşkanımız da geçenlerde yapmış olduğu bir konuşmada bunu dile getirdi. Ben Cumhurbaşkanımızın anayasa üzerinde yoğun bir şekilde duracağını düşünüyorum. Hazırlıkların yapıldığını, diğer partilerin ziyaret edileceğini, özellikle sivil anayasaya Türk milletinin ihtiyacının olduğunu, bu konunun yoğun bir şekilde gündemde kalacağını ve diğer partilerden de destek isteneceğini düşünüyorum, ihtiyaç da var. 82 Anayasası, 80 darbesinden sonra kabul ettirilen anayasayla devam ediyor. Çok yeri değişti. Yamalı bir bohça haline geldi. Artık burada tamamen o 80 darbesinin gölgesinin, ruhunun ortadan kalkması lazım. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bu gücü var. Bu iradeyi ortaya koyarlarsa eğer Türk milletini mutlu etmiş oluruz. Hem de tarihe geçmiş oluruz. Düşünsenize Cumhuriyetin 100’ncü yılında sivil anayasayla yolumuza devam ediyoruz. Yani Cumhuriyetimizin yılında yeni yüzyıla başlarken sivil anayasayla devam ediyoruz. Bu şeref bize yeter diye düşünüyorum. Bunu mecliste bulunan milletvekilleri açısından söylüyorum. Burada bir fikir birliği ortaya çıkar ve bu konuda güzel çalışmalar yürütülür. Elimizden gelen desteği vereceğiz. En azından ben kendim adıma bunu rahatlıkla söyleyebilirim” şeklinde konuştu.  

56

Haber: Emrah Özdemir