Aycan: “Yoksulluk nafakasında mutlaka düzenleme yapılmalıdır” Aycan: “Yoksulluk nafakasında mutlaka düzenleme yapılmalıdır”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” mottosuyla ilk mitingini Sivas’ta başlatmıştı. Bahçeli’nin son durağı ise Kayseri oldu. 18 Eylül Pazar Günü gerçekleştirilen mitingde coşkulu bir kalabalığa hitap eden Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı. Gerçekleştirilen mitingi gazetemize değerlendiren MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, mitingin çok güzel geçtiğini ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti.IMG_76344

KARARIMIZ NET, ADAYIMIZ TEK DİYE VURGU YAPIYORUZ

Kahramanmaraş’tan da katılımın olduğuna dikkat çeken Aycan, “Büyük bir katılım vardı. Kayseri halkı ve Kahramanmaraş halkı da büyük bir coşkuyla mitinge katıldı. Ciddi bir katılım vardı, tüm teşkilatlara mitinge katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. 100 bin kişinin katıldığı bir miting oldu. Kararımız net, adayımız tek diye vurgu yapıyoruz. Her gittiği yerde Sayın Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olduğunu, tek aday olduğunu ve desteklediğimizi belirtiyor. Bu mitinglerde en öne çıkan slogan ve vurgu adayımız tek, kararımız net. Önceden de belirttiğimiz gibi 2023 seçimlerinde bizim adayımız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Genel Başkanımızda ‘Kararımdan dönmem’ demişti. Bu doğrultuda da sonuna kadar çalışmaya, mücadele etmeye devam ediyor. Azim bir şekilde bir duruş sergiliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı 2. kez Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Cumhur İttifakını desteğe davet etti ve söz istedi. Hem sandığa gitmeye hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza oy vermeye ve Cumhur İttifakına destek istedi. Vatandaşlarımızdan da bu çağrıya evet cevabı vardı. Yola çıktık seçim çalışmalarına başladık. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bölge toplantıları yapmıştık. İl toplantılarını 81 ilde bitirdik, şu an ilçe toplantıları yapıyoruz, ilçe toplantıları da bitmek üzere. 890 ilçeye ulaştık, bu hafta sonuna kadar da ilçe toplantılarını da bitireceğiz. İlçe programından sonra Genel Başkanımızın mitingleri devam ederken, biz milletvekilleri ve MYK üyeleri olarak sahada olacağız. Seçim çalışmalarına davam edeceğiz, milletimize Cumhurbaşkanımızı, Milliyetçi Hareket Partisini, Cumhur İttifakını anlatmaya ve oy istemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

6’LI MASA LAFIN GELİŞİ, ÇOKLU BİR MASA

6’lı masanın hala Cumhurbaşkanı adayını belirleyememesini de değerlendiren Aycan, şunları söyledi: “6’lı masa lafın gelişi, çoklu bir masa. 6’dan fazla aday var. HDP ve Amerika var masada. Aslında üst akıl Amerika. Terör örgütleri burada, Pensilvanya burada, PYD burada, HDP baştan beri burada. Hepsini aynı masada toplayan esas güç Amerika. Amerika üst akıl, Amerika ne derse o olacak. Aday konusunda Amerika zorlamazsa sanki ben bu masanın dağılacağını düşünüyorum. Çünkü bir isim etrafında toplanamıyorlar. Abdullah Gül’ün adaylığı konusu var. Özellikle Ali Babacan, Abdullah Gül’ün adaylığını istiyor, Davutoğlu, kendine çalışıyor ama İyi Parti Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istemiyor, ‘Onunla kazanamayabiliriz’ diyor. CHP’de Kılıçdaroğlu’nu istiyor ve bunu da deklare etmeye başladılar. Onunu için bu 6’lı masanın ve HDP’nin hakikaten bir çıkmaza girdiklerini düşünüyorum. Amerika bir arada tutmazsa bu masanın dağılacağını düşünüyorum. Yılsonuna varmayacak. Çünkü aday açıkladıkları an dağılacaklarını da bildikleri için süreci uzatmaya çalışıyorlar. Sanki birlikteymiş gibi görüntü vermeye çalışıyorlar ama masa şu anda sağlıklı bir durumda değil.”IMG_7638

SOSYAL KONUT PROJESİNİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ VE DESTEKLİYORUZ

Son olarak Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinden bahseden Sefer Aycan, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini çok önemli buluyoruz ve destekliyoruz. Hakikaten çok büyük bir proje, her yönüyle büyük bir proje. Dar gelirli vatandaşın konut ihtiyacı sağlanmış olacak. İlk etapta 250 bin konut yapılması düşünülüyor ama bir 250 binlik daha hazırlık var, Sayın Cumhurbaşkanı onu da seçimden sonra açıklayacağın söyledi. Toplamda 500 bin konuta çıkacak. Bunun içerisinde hem iş yerleri de var hem de arsa olarak müstakil ev yapmak isteyenler için de arsa şeklinde bir proje var. Bunların hepsi toplamda ülkemizin konut ihtiyacını karşılayacak, iş yeri ihtiyacını karşılayacak” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulsamet İspir