Gümüş, altın metali gibi artık yatırım aracı olarak değerlendiriliyor ve endüstriyel kullanım alanlarının yanı sıra yatırım aracı olarak öne çıkıyor. Kahramanmaraş gümüşçü esnaflarından Kemal Dertli, gümüşe olan rağbetin altının yükselmesinden kaynaklandığını belirterek gümüşün de bu hafta yükselişle kapatacağını söyledi ve kendi imal ettikleri gümüş tasarımlar hakkında bilgiler verdi:

S3140022

TEZGAHÇILARDAN GÜMÜŞ ALMAYIN

“Altın geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yükseldi ve haftayı yükselişle kapatıyor, uzun süre daha da yükselecek. Ayrıca vatandaşlarımız gümüşlerini bilinen esnaftan alsınlar en azından bir sorun oluştuğunda karşılarında muhatap olabilecek insan bulma şansları daha yüksek. Tezgahçılardan almalarını tavsiye etmiyorum. Eskiden gümüşe bu kadar rağbet yoktu gümüş yeniden trend oldu ve altın fiyatlarının yükselmesiyle vatandaşlarımızın alım gücü gümüşe daha çok yatkın olmaya başladı.

S3140019

BİRİKİM İÇİN GÜMÜŞ ALANLAR ZARAR ETMEDİ AKSİNE KAZANDI

Vatandaşlar düğünlerde, günlük hayatta ve özel günlerinde artık gümüş tercih ediyor. Birikim için alan birçok müşterim var. Birikim için gümüş alan vatandaşlar zarar etmedi aksine şu an çok büyük kar sağladılar. Hala da gümüş alan vatandaşlarımız var.

TÜRKİYE GENELİ GÜMÜŞ İMALATINDA 2. SIRADAYIZ

Her bir ürünün atölyesi farklı ve ustalarımızın ellerinde şekilleniyor. Her gün ustalarımız farklı model çalışmaları yapıyor ve bütün ürünlerimiz el yapımı, el emeği. Türkiye geneli topluyoruz ve Kahramanmaraş altın da nasıl ön planda ise gümüş imalatında ikinci sıradayız. Allah’ın izniyle ilk sırayı da alacağız.

S3140021

EL EMEĞİ, GÖZ NURU TASARIM GÜMÜŞLER

Müşterilerimiz kendi incilerini getiriyorlar ve biz bu incilerin arasına veya ucuna klipsleme yöntemiyle gümüş parçalar takarak tasarımlar yapıyoruz. Müşterilerimiz isterlerse altın suyuna batırma işlemi de gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin istediği her türlü tasarımı yapıyoruz ve bu ara trend olan takılar arasında yer alıyor. Ayrıca doğal taşlarımız da var biz bu doğal taşlar arasına gümüş boncuk ar ekleyerek yeniden tasarlayıp müşterilerimize sunuyoruz. Bütğün tasarım ve dizaynları kendimiz yapıyoruz.”

Muhabir: Sibel Gürle