14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylık müracaatları devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta ülkücü camianın önde gelen isimlerinden iş insanı Adem Gürz, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) milletvekilliği aday adaylığı için müracaatını yaptı. Aday adaylığı başvurusunu MHP Genel Merkezine yapan Âdem Gürz, daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti. Ortaokul yıllarından itibaren Ülkü Ocakları bünyesinde hizmet veren Âdem Gürz, üniversite başkanlıkları, MHP İl yönetimi gibi çeşitli kademelerde görev aldı siyaset ve liderlik okulu 9. dönem mezunu oldu.

44125482-cb74-4b1a-9038-864b06614825

KİMSEYİ KARANLIĞA MAHKÛM ETMEYECEĞİZ, BÜTÜN IŞIKLARI YAKACAĞIZ

Aday adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan MHP aday adayı Adem Gürz, ‘Derdimiz milletimiz, derdimiz devletimiz, derdimiz vatanın bölünmez bütünlüğüdür’ diyerek şöyle konuştu: “Türk milletinin ve şehrimizin derdiyle dertlenmek, çözüm olmak için, sahipsiz, mazlum ve kimsesiz tüm yüreklere dokunmak için, yerle bir olmuş umutları, yeniden yeşertmek için, Milletin içinde olmak, milleti için cesurca konuşmak ve mücadele etmek için, liyakatı savunan, boş vermişliği kabullenmeyen bir duruş için, asrın felaketini yaşayan şehrimizi, ayağa kaldırmaya, yaralarını sarmaya, inisiyatif almak için, Türk milletinin ve Kahramanmaraş’ın istikbalinin vebalini dürüstçe taşımak için, 28. dönem MHP Kahramanmaraş milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Hayırlara vesile olsun inşallah. Kimseyi karanlığa mahkûm etmeyeceğiz, bütün ışıkları yakacağız, yok geriye dönüş artık. Hesapsız ve menfaatsiz bu mücadeleye, ancak; liderimiz ve Allah’ın takdiri yön verebilir. Tertemiz seven yüreklerin asil mücadelesi, er ya da geç, MHP ve Ülkücü hareketi başarılı kılacaktır. Abilerimizin canlarını vererek taçlandırdığı bu davayı, bizde ömrümüzü vererek, hak ettiği yere getireceğiz.”

ÂDEM GÜRZ KİMDİR?

1976 Yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. 1997 yılında Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesini kazandı, 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında aynı üniversitede ve fakültede yüksek lisans eğitimine başladı. 2005 yılında elma fidanlarına, benzin adenin maddesinin etkisi isimli, tezi vererek yüksek ziraat mühendisi olarak, mezun oldu. Yaklaşık 26 yıldır Kahramanmaraş merkezde yaşıyor. 2008 yılında Halk sağlığı ilaçları ve ilaçlama hizmetleri, park peyzaj, tarımsal danışmanlık ve projeler gibi işleri yürüten, ANG ALMILA Ltd. ŞTİ. isimli bir firma kurdu, şu an da 50 çalışanı olan ve 24 ilde faaliyet yürüten firma ANG ALMILA’NIN, 14 yıldır şirket yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarıma devam ediyor.90c2d56f-f545-4d3e-af05-3398ff10b8e6

İş alanın da yeni yatırımlara 2021 yılında da devam ederek, kentin en büyük süt ve süt ürünleri tesisini ortak girişimle kurarak, şehrimizin hizmetine sundu. Bu yatırımda da 60 kişi istihdam ederek, ülke ve şehir ekonomisine bir değer kattı.

Gençlik yıllarında Ülkü Ocaklarına gitmeye ve ülkücü dünya görüşü edinmeye başladı. Uzun yıllar teşkilatlarda görev yaptı. Çok sayıda şiir ve makale yazdı, çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı.  Fransızca bilen, evli ve isimleri Alperen ile Almila olan iki çocuk babası.

ÜLKÜ OCAKLARI VE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE BULUNDUĞU GÖREVLER

•             1993 Lise teşkilat başkanlığı. 

•             1993—1997 Ülkü ocaklarında liselerden sorumlu ocak yöneticiliği

•             1997 Ziraat Fakültesi başkanlığı     

 •            1999 Üniversite teşkilatı 2. başkanlığı.

•             2000 KSÜ ÜNİVERSİTE BAŞKANLIĞI.     

•             2001 Üniversiteden sorumlu ocak yöneticiliği

•             2002 Orta Öğretimlerden sorumlu ocak yöneticiliği.

•             2003 Türkoğlu ilçesi Ülkü Ocakları başkanlığı.

Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi

•             2004–2008 yılları arasında ocak yöneticiliği bünyesinde basın yayın masası (otağdan esintiler ve üç sevgi dergisi, isimli yayın organlarını ocak bünyesinde yayınlandı). Eğitim masası, bürokrasi masası, başkanlıkları.

•             2010-2012 Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği.

•             2013/9 MHP GENEL MERKEZİ SİYASET VE LİDERLİK OKULU 9. DÖNEM MEZUNU

•        2015 MHP İL KONGRESİN DE, İL BAŞKAN ADAYLIĞI

•             2016 MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI 25. VE 26. DÖNEM

•         2020 MHP GENEL MERKEZİ SİYASET VE LİDERLİK OKULU BİLGİ TAZELEME EĞİTİMİNE KATILDI

Haber: Yunus Emre Bayır