Merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat depremleri, şehirde birçok önemli noktada ağır hasarlara yol açtı. Bu hasarların etkilediği bölgelerden biri de Trabzon Bulvarı oldu. Trabzon Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Akal Konfeksiyon erkek giyim mağazası, yaşanılan depremin etkisiyle yıkıldı. Yaşanılan bu zor durumla baş etmek zorunda kalan Akal Konfeksiyon, geçici olarak Samsun çarşısında konteyner mağazada hizmet vermeye başladı. Müşterilerine erkek giyim alanında çeşitli ürünler sunmaya devam eden, Akal Konfeksiyon, depremin yarattığı olumsuz etkileri en aza indirerek müşterilerine kaliteli hizmet sunma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Akal Konfeksiyon Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Uslu, “Bizim deprem öncesi eski mağazamın 3-4 katlı bir mağazaydı. Şimdi burada 30 metrekare bir dükkânın içerisinde hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 02 22 At 15.38.20 (1)

TRABZON MEYDANI BU MEMLEKETİN KALBİDİR

Konteynır mağazada geçici olarak hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Akal Konfeksiyon Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Uslu, “1984’ten itibaren aktif şekilde mağazacılık yapıyorum. Babamızdan beri yani 1958’den bu yana mağazamız memleketimize hizmet ediyor, giyindiriyor. Bizde babamızdan devraldığımız bu mesleği devam ettiriyoruz. Dükkânımız daha önce Trabzon Bulvarı üzerindeydi. Yaşanılan depremden sonra yıkıldı. Dükkânımız yıkıldıktan sonra yetkililer bizleri Samsun çarşısı adı verilen bu çarşıya geçici olarak yerleştirdiler. Bizim deprem öncesi eski mağazamın 3-4 katlı bir mağazaydı şimdi burada 30 metrekare bir dükkânın içerisinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Eski mağazamıza göre burası ufak olduğu içinde bu durumdan dolayı biraz zor durumdayız. Üstelik müşteriler burayı bilmiyor. Bilen müşterilerde eski dükkânımıza alışmış, bol çeşit uygun fiyat burada öyle bir imkânımız yok. Belediye ile görüşüyoruz. Çevre Şehircilikle görüşüyoruz. Farklı insanlarla idarecilerle siyasetçilerle görüşüyoruz. Dükkânımız ne zaman olacak? Kimse bir şey bilmiyor. Bizi çağırıp istişare yapıp ne olacağı hakkında da bilgilendirmiyorlar. O yüzden bizde sabırla bekliyoruz. Trabzon Meydanı bu memleketin kalbidir. Her gelen yabancı turisti, yerlisi turisti, herkes burada toplanıyor, burada birleşiyor. Nitekim OnikiŞubat’tan hasarın az olmasına rağmen orada ki insanlar da buraya geliyorlar. Törenler yine Trabzon Bulvarında gerçekleşiyor. Bugün Dulkadiroğlu'ndan tut, Orman Dairesine, oradan Türkoğlu’na kadar her tarafın merkezi burasıdır ve memleketin kalbidir. O yüzden buranın tekrardan ekonomiye kazandırılmasını ve imar açılmasıyla birlikte, dükkânlarımızın bir an önce verilmesini istiyoruz”.

Whatsapp Image 2024 02 22 At 15.38.20 (2)

RAMAZAN AYINDA İHTİYACI OLANLARA KIYAFET DAĞITMAK İSTEYENLER BİZE ULAŞABİLİRLER

Burada Konteynırlarda çok zor durumdayız. Burada bulunan bütün esnaflarımızın hepsi zor durumdadır. Yani ne olabilir ki burada? Otuz metrekare, yirmi metrede konteynerlerde ne beklenir ki? Vatandaşlar çarşıya inmiyor. Çarşı’nın her bir yanı yıkık. İnsanların psikoloji bozuluyor çarşıyı böyle görünce. O yüzden bir an önce çarşının, özellikle Trabzon Bulvarının faaliyete geçmesini istiyoruz. Dükkânlarımız bir an önce tamamlanır teslim edilirse çarşı da hareketlenir. Buradan iş adamlarımız ve hayırseverlere sesleniyorum. 500- 600 metrekare mağazamızdan 30 metrekareye düştük. Bazı ürünlerimizi depremden çıkarttık. Ama bu mağazaya hepsini sığdıramadığımız için burada hepsini sergileyemiyoruz. Birçok malımızı da ambarda bekletiyoruz. Ramazan dolayısıyla, elbise, ceket, pantolon, kazak, gömlek, ayakkabı buna benzer ürünlerden ramazan paketi şeklinde oluşturup ihtiyacı olan kişilere ulaştıracak olan dernekler, vakıflar, muhtelif vakıflar, varsa Akal Konfeksiyon olarak bize ulaşabilirler” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 22 At 15.38.20

Editör: Çağatay Gedik