WhatsApp Image 2023-07-08 at 12.39.20

Seçim bölgesi Kahramanmaraş’a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, beraberinde İl Başkanı Esat Şengül, Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Kervanhan tesislerinde düzenlenen toplantıda Öztunç, Kahramanmaraş’ın sorunlarının yanında son yapılan zamları gündeme getirerek yöneticilere çağrıda bulundu.

WhatsApp Image 2023-07-08 at 12.39.47

Ülkenin son günlerde zamlarla uyandığını belirten Öztunç, “Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyuncu bu kadar yüksek zamların olduğu bir dönem yoktur. Zam üstüne zam geldi, milletin adeta beli kırıldı. Seçim öncesi AK Parti vaatlerde bulunuyordu. Vaatlerinin aslında zam vaadi olduğunu kimse anlamamıştı. Bizler söylüyorduk. Ama tam olarak anlatamadık. Milleti ikna edemedik, yine gittiler bunlara oy verdiler. Öncesinde işçiye, memura, emekliye zam verilmişti. Kaşıkla verdiler, kepçeyle aldılar. Türkiye’de zam var Kahramanmaraş’ta ekstra zam var.

BUNLAR BAKMAYA GELİYORLAR

Bir deprem şehrinde yaşıyoruz, buraya bir ayrıcalık olması gerekmiyor mu? Deprem şehrinde bir takım girişimlerde bulunulması gerekiliyor. Ama son günlerde Kahramanmaraş’a bakanların biri geliyor, biri gidiyor, bunlar bakmaya geliyorlar, turistik geziye geliyorlar. Yeni bakan oldukları için acaba deprem bölgesinde durum nasıl, deprem kaç ev yıkmış nasıl yıkmış? Bunlara bakmaya geliyorlar. Eli boş gelip gidiyorlar. Hiçbir iktidar yöneticisi de ağzını açmıyor, gelip gidiyorsunuz ama ne yapacaksınız ne vereceksiniz demiyorlar.

TOZ TOPRAKTAN GEÇİLMİYOR

Enkazlar kaldırılıyor, yıkımlar yapılıyor ama sulama yapılmıyor, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Toz topraktan geçilmiyor. 1 deprem yıktı, 2 zamlar yıktı, 3 yıkımdaki yanlışlıklar yıkıyor, Maraş’a vurdukça vuruyorlar. Yüzde 75 oy aldılar ya onunda rahatlığı var. Maraş’a hizmet yapsak ta yapmasak ta bizi seviyorlar bize oy veriyorlar diyorlar.

Kahramanmaraş’ta kadınlara özel iş kapısı açılıyor Kahramanmaraş’ta kadınlara özel iş kapısı açılıyor

2023 yılında Türkiye Cumhuriyetinin bir Büyükşehri Kahramanmaraş’ın Trabzon Caddesi’ne çarşı yapmışlar, böyle bir çarşı olur mu depremde yıkılmış bir şehirde, bide gidin Malatya’ya, Hatay’a yapılan çarşıya bakın. Trabzon Caddesi arkasında enkaz var önüne birer tane konteyner koymuşlar alın size çarşı demişler dalga geçer gibi.”