TOKİ Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 49 ilde uygun fiyatlı sudan ucuza arsa satışı için ilk hamleyi yaptı. TOKİ resmi internet sitesi üzerinden duyurulan bilgiye göre başvuru ekranı açıldı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan kentsel dönüşüm Başkanlığı projelerine bir yenisi daha ekleniyor.

Ayda sadece 3 bin 500 TL ödeyerek kendi konutunuzu dikebileceğiniz bir arsa sahibi olabilirsiniz. 49 farklı ilde 1.359 arsa için başlayan başvuru süreci için Çevre Bakanlığı paylaşımda bulundu ve başvuru şartlarını tek tek şu şekilde sıraladı:18 yaşını geçmiş T.C vatandaşı her birey başvuruda istenen teminat tutarını bankaya yatırarak hak sahipliği kazanabilecek.

Teminatı yatıranlar talep edilen evrakları teslim ederek resmi başvurusunu tamamlayabilecek.

Il ili paylaşılan listelerde öne çıkan fiyatlarda en uygun seçenek 100.000 TL'den başlıyor. Ön peşinat ödemesi sonrası 24 aylık taksitlerle geri ödeme fırsatı sunan TOKİ peşin ödemede %20'ye yakın indirim fırsatı da sunuyor.

TOKİ'nin tapulu arsa satışı başlattığı işte o illerden bazıları: “Antalya, Ağrı, Aksaray, Amasya, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Tokat, Nevşehir, Uşak, Yozgat, Gaziantep, Isparta, Çanakkale, Bursa, Kahramanmaraş, Muğla, Denizli

Editör: Çağatay Gedik