1969 yılında Tarım, Gıda, Hayvancılık ve Tekstil Sektöründe ticari faaliyette bulunan üyelerin kanunlar çerçevesinde her türlü isteklerini ve beklentilerini karşılamak amacıyla kurulan Kahramanmaraş Ticaret Borsası’nda başkan değişti. 10 yıldır başkanlık görevini sürdüren Ahmet Duran Balsuyu görevini Mustafa Narlı’ya devretti. Mustafa Narlı, Borsa Meclis Başkanlığı seçimlerine tek aday olarak girdi. 19 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimine de tek aday olarak girecek olan Mustafa Narlı, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı olacak. Ticaret Borsası Binasında gerçekleşen seçime, Borsa Üylerinin yanı sıra; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz, Kipaş Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Gümüşer, Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur ve Arıkan Mensucat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arıkan katıldı.

IMG_8711

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, şunları kaydetti: “Yeni kurulan ekibe çok daha üstün başarılar diliyorum. Memleketimize, camiamıza çok büyük hizmet vereceklerinden hiç şüphem yok.”

HAYIRLI OLSUN DEMEYE GELDİK

Seçimler için Kahramanmaraş Ticaret Borsasını ziyaret eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek şunları kaydetti: “Kahramanmaraş Ticaret Borsası, Kamu Tüzel kişiliği niteliğinde bir kuruluşumuzdur, bu ülke için de çok önemli bir kuruluşumuzdur. Son dönemde özellikle tarım sektöründeki gelişmelerin çok önemli olduğunu hem dünya farkına vardı hem de biz farkına vardık. Böyle önemli bir sektörde faaliyet gösteren arkadaşlarımızın seçimleri vardı. Kendilerine hayırlı olsun demeye geldik. Gerçekten çok nezih bir ortam var burada, bizde böyle güzel ortamları da özlemişiz. Ben bu kuruma bugüne kadar hizmete eden tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşlarımıza da hayırlı hizmetler ve başarılar diliyorum.”

BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Eski Başkan Ahmet Duran Balsuyu’nu ve yeni Başkan Mustafa Narlı’yı yalnız bırakmayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Ahmet Ağabeye çok teşekkür ediyoruz, uzun yıllar memleketimize hizmet etti. Borsamızın değer kazanmasını sağladı. Kahramanmaraş’ımız bir tarım kenti, tarım kentinde de borsa organizasyonları çok önemli. Şuanda Kahramanmaraş Ticaret Borsasının da içi doldurulmuş, her türlü imkâna sahip bir fonksiyonu var. Ben tekrardan Ahmet Ağabeye teşekkür ediyorum, memleket için kaygısı olan bir ağabeyimiz. Ahmet Ağabeyimiz görevini başarılı bir şekilde yerine getirdi ve bayrağı Mustafa Ağabeyimize teslim ediyor. Mustafa Ağabeyimize de başarılar diliyoruz. Elimizden geldiği kadar her türlü konuda da yanlarındayız. Önemli olan memlekete hizmet vermektir. Bizler kamu görevi ile hizmet veriyoruz, onlar da memleketimize hizmet veriyor. Bizler hep beraber birlik beraberlikle memleketimize hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

IMG_8710

KAHRAMANMARAŞ’A HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Seçimler için Kahramanmaraş Ticaret Borsasını ziyaret eden Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Kahramanmaraş’ımızın güzide İş İnsanlarının üye olduğu, Ticaret Borsasının seçimleri var. Değerli İş Adamı Mustafa Narlı Beyefendi başkan seçiliyor, ona yeni görevinde hayırlı olsun diliyorum, tebrik ediyorum. Bundan sonraki iş hayatında başarılar diliyorum. Yıllarca buraya emek veren ve Türkoğlu’nda da yatırımları olan değerli Ahmet Turan Balsuyu Ağabeyime Ticaret Borsasında bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarından, başarılarından ve hizmetlerinden dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Bugün burada bulunduğumuz binada da Ahmet Ağabeyin, Mustafa Ağabeyin çok büyük emekleri var, Kahramanmaraş’a yakışır bir Ticaret Borsası oldu. Bunun içinde teşekkür edilmesi gerekiyor. Bugünde Mustafa Narlı Ağabeyimiz buranın yeni başkanı oluyor, tüm Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

MUSTAFA AĞABEYİMİZİN BAYRAĞI DAHA DA YUKARILARA TAŞIYACAĞINA İNANIYORUZ

Eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, “Ahmet Ağabey, iş dünyasın duayen bir insandır. İş dünyasına çok büyük emekleri olmuş, sanayileşme hamlesinde de son 40-50 yılda çok büyük gayret gösterdi. Ticaret Borsasına da çok büyük hizmetleri oldu. Kahramanmaraş’ta Ticaret Borsasında Ahmet Duran Balsuyu dönemi çok verimli geçmişti. Bu dönemde Ticaret Borsası mükemmel bir binaya kavuştu, hem Ahmet Ağabey hem de Mustafa Ağabey beraber omuz omuza Ticaret Borsasını çok iyi yerlere getirdiler. Bugünde bir bayrak değişimi var, Ahmet Ağabeye Kahramanmaraş’ımıza yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz. Mustafa Ağabeyimizi de tebrik ediyoruz, onun bu bayrağı daha da yukarılara taşıyacağına inancımız tam. Mustafa Ağabeyimiz uzun yıllar Kahramanmaraş sanayisine hizmet eden, Kahramanmaraş için koşturan değerli bir iş insanı, bu şehir için çok değerli bir isimdir. Borsamız bu birlik beraberlik içerisinde Türkiye’nin en önemli borsalarından biri haline geleceğine inanıyorum. Seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz ve geçen dönemde de görev yapan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyoruz” dedi.

IMG_8650

YENİ DÖNEMDE İŞBİRLİKLERİNİN DAHA İYİ OLACAĞINI ÜMİT EDİYORUM

Kahramanmaraş’ın çok değerli İş İnsanlarından birisi olan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öksüz, “Kahramanmaraş Ticaret Borsası seçimi için burada toplandık, burada güzel bir yönetim oluşmuş. Seçilen arkadaşlarda çok tecrübeli, yıllardan beri borsamıza hizmet eden kişiler. Onlara bu kuruma sahip çıktıkları teşekkür ediyorum. Bu kurumlar bizler için çok önemli, borsa üyelerinin bu kuruma sahip çıkması lazım. Bu kurumların diğer kurumlarla olan işbirliği çok önemli, bu konuda Kahramanmaraş olarak bir boşluğumuz var. Yeni dönemde bu işbirliklerinin daha iyi olacağını ümit ediyorum. Bu kurumları yönetmek idare etmek bir fedakârlıktır. Zaman ayıracaksınız, mesai vereceksiniz bunlar, bu kurumdaki tüm üyelerin görevidir. Bizde Kipaş grubu olarak oyumuzu kullandık, seçilecek olan arkadaşa hayırlı uğurlu olsun diliyorum” diye konuştu.

BEN BURAYA GÖNLÜMÜ GETİRDİM

Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, destek olmak için burada olduğunu belirtti. Mehmet Kanbur, “ Az önce Ahmet Duran Balsuyu bayrağı devrederken, yeni başkan Mustafa Narlı Ahmet Başkanımızın elini öptü. Ben bu olaydan dolayı Mustafa Başkanımızı tebrik ettim, bu olay bizim kültürümüzde var. Bir toplum kültürünü örfünü kaybederse o toplumdan bir hayır gelmez. Sayın Ahmet Duran Balsuyu ağabeyimizi de tebrik ediyorum, bu salona ismini verdi, bu kolay değil. Yıllarca bu şehrin bu bölgenin yükünü taşıdı buraya da bir eser bıraktı. Bundan dolayı Ahmet Ağabeyimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizim oyumuz yok ama ben buraya gönlümü getirdim, onların yanında olduğumu göstermek istedim. Yeni Başkanımız Mustafa Bey’e de yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum, yeni görevinde de başarılar diliyorum.”

IMG_8699

GÜZEL İŞLER YAPACAKTIR

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Gümüşer, şunları ifade etti: “Yıllardır Ahmet Duran Başkanımız, Kahramanmaraş Ticaret Borsasında başkanlık yaptı ve bu şehre çok önemli hizmetleri oldu. Bugün koltuğu devredecek. Sayın Mustafa Narlı’ya yeni görevinde başarılar diliyorum. Eminim ki aldığı bu bayrağı daha yukarılara taşıyacaktır ve daha güzel işler yapacaktır. Biz de kendisini destekliyoruz ve ona muvaffakiyetler diliyoruz.”

Haber: Ömer Harmankaya