15 yıldır gelinlik aksesuarları tasarlayan ve sektörde deneyimli olan kadın girişimci Serpil Kılıçkara, aksesuar mağazasının yanı sıra gelinlik sektörüne de iddialı bir giriş yaptı. Uzun yıllar önce sektöre atılarak ‘Trend Aksesuar’ adlı işletmesini açıp, değişik tasarımlarla gelinlik aksesuarlarına yön veren Serpil Kılıçkara, aksesuarlarının yanına gelinlikleri de ekledi. Bu kapsamda ‘Serpil’in Gelin Evi’ adlı işletmesini hayata geçiren Kılıçkara, düğün hazırlıklarının en önemli parçalarından biri olan gelinliklerin seçimi konusunda gelinlere yardımcı olmayı hedefliyor. Serpil’in Gelin Evi, şık ve modern tasarımlarıyla dikkat çekerken, gelinliğin yanı sıra kına gecesi bindallıları ve nişan elbiselerini de vatandaşların hizmetine sunuyor.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 10.21.57 (1)

Gelinlerin vazgeçilmezi olan en önemli iki parçayı bünyesinde barındıran Kılıçkara, yeni açtığı işletmesinde gelinlikleri, Trend Aksesuar adlı işletmesinde ise tasarım aksesuarlarını müşterileri ile buluşturuyor. Gelinlik seçiminde hem estetik hem de işlevselliği bir araya getiren Kılıçkara, Onikişubat ilçesine bağlı Şehit Evliya Mahallesi Şekerdere Bulvarı No:15, 46100 adresinde Kahramanmaraşlı gelinlerin ilk tercihi olmayı amaçlıyor. Düğün sezonuyla birlikte kolları sıvayan Kılıçkara; Serpil’in Gelin Evi mağazasında pek çok indirim ve kampanyaların gelinleri beklediğini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 10.22.08 (1)

TÜRKİYE ÇAPINDA TASARIM ÖDÜLÜ ALDIM

Uzun yıllardır Kahramanmaraş’ta gelinlik aksesuarları üzerine tasarımlar gerçekleştiren ve Kahramanmaraşlı çoğu kadına istihdam sağlayan Serpil’in Gelin Evi işletme sahibi Serpil Kılıçkara; “15 yıldır Gelin aksesuarları üretiyorum ve iş istihdamı yaratıyorum. Türkiye ve dünya çapında toptan satış yapıyorum. Deprem öncesinde Türkiye çapında tasarım ödülü aldım. İlk başta gelin aksesuarları üretmeye başladım ve kadınlara öğreterek bu işe devam ettim. Atölyede başladığım bu işi ev kadınlarına öğreterek aksesuar ve boncuk işleri yapmaya başladım. Başlangıçta metalle çalışıyordum, sonra metali bırakıp boncuğa geçtim. Boncukla aksesuar yaptım ve duvak, çiçek gibi ürünlerle geniş bir yelpazeye ulaştım. Türkiye'nin her yerine dağılım yapmaya başladım ve sonrasında perakende mağazamı açtım.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 10.22.08

GELİNLİK SEKTÖRÜNE GİRMEK VE MAĞAZA AÇMAK İSTEDİM

3 yıl önce gelinlik sektörüne girdim ve yeni bir mağaza açmak istedim. İş potansiyelini yükseltmek ve müşterilere daha iyi hizmet vermek amacıyla bu mağazayı açtım. Bu işe ilk olarak aksesuar tasarlayarak başladım. İlk etapta toptan satış yapıyordum, sonra Trend Aksesuar adında perakende mağazamı açtım ve bunu da Serpil'in Gelin Evi olarak adlandırdım ki tüm gelin aksesuarlarını kapsasın. 3 katlı bir mağazayla bu işe başladım ve yıllardır devam ediyorum. Trend Aksesuar işletmemde; boncuklarla gelin taçları, yan taçlar, tokalar, gelin çiçekleri ve buketler yapıyoruz. Gelin duvakları yapıyorum, tasarım duvaklar üretiyorum. Tüm bu ürünleri geniş bir yelpaze ile sunuyoruz. Modelleri üretiyor ve devamını getiriyoruz. Renk ve seçenekleri çeşitlendirerek ürünlerimizi artırıyoruz.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 10.22.03

SERPİL’İN GELİN EVİ OLARAK AYRI BİR MAĞAZA AÇTIM

Gelinlik mağazası olarak ayrı bir yer açmak istedim aslında gelinlik zaten aksesuarlarla birlikte sektörün ve işimin bir parçasıydı. Aksesuar üretimimi gelinlikle beraber tamamlamak istedim. Gelinlik, kına gecesi kıyafetleri, bindallı ve nişanlık gibi ürünlerle işimizi genişletmek istedim. Aynı yerde yürütemeyeceğim için Serpil’in Gelin Evi’ni ikinci mağaza olarak açtım burayı. Deprem sonrası Kahramanmaraş ekonomik olarak zayıfladı. Bu ekonomiyi biraz daha güçlendirmek ve desteklemek adına kampanyalar başlattık. Kampanya fiyatlarımız 10 bin TL’den başlıyor. Bu pakete aksesuarlar, gelinlik, çiçek, duvak, dış çekim ve kuaför hizmeti dahil. Paket fiyatlarımız 15 bin ve 20 bin TL olarak devam ediyor. Kuaför olarak Sibel Çınar'la çalışıyorum. Dış çekimlerimizi ise Kavasoğlu Medya ile de dış çekimi yapıyoruz. Bu şekilde birlikte ortak olarak çalışıyoruz. Düğün sezonuna iddialı bir giriş yapmış bulunuyoruz. Gelinleri en güzel şekilde hazırlamak ve her anlarında yanlarında olmak için Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize hizmet edeceğiz. Onların da desteklerini bekliyorum.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 10.22.02

Editör: Melisa Türkmen