Kent genelinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin başkanları, yöneticileri ve sporcuları, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği iftar yemeğinde buluştu. İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen iftar yemeğine, ASKF çatısı altında yoğun bir katılım sağlayan kulüp başkanları, yöneticiler, antrenörler ve sporcular bir arada bulunmanın ve özlem gidermenin mutluluğunu yaşadı. Programa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve AK Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Şahin’de katıldı. İftar öncesi masaları tek tek dolaşarak konuklara ‘Hoş geldiniz’ diyen Güvenç ve Şahin katılımcılarla bir süre sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

IMG_5131

TIR karşı şeride geçti: 1 ölü, 6 yaralı TIR karşı şeride geçti: 1 ölü, 6 yaralı

GENÇLER SALONLARDA, SAHALARDA ENERJİSİNİ ATMAK ZORUNDA

Kulüp başkanlarına, yöneticilere, antrenörlere ve sporculara teşekkür ederek konuşmasına başlayan ASKF Başkanı Ekrem Karaoğlan, “Bu şehri hep beraber birlikte ayağa kaldıracağız. Bir olacağız, beraber olacağız. Birbirimize destek verdiğimiz sürece altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok. Güçlü devletimiz sayesinde ayağa kalkacağız. Bu zamana kadar görevi süresince Milletvekilliği, İçişleri Komisyon Başkanlığı yapmış Celalettin Güvenç, bundan sonra vekil olmayacak. Ama inşallah yeni vekillerimizin de spor camiasına desteklerini bekliyoruz. Çünkü biz gençliğe hitap ediyoruz. Geleceğimize hitap ediyoruz. Gençler salonlarda, sahalarda enerjisini atmak zorunda. İlimizi temsilen liglerde mücadele ediyorlar. Ligimizin başlaması için spor camiasının da hayata geçmesi için sahalarımızın boşaltılması gerekiyor ki biz orada tekrar spora başlayalım. İnşallah sahalarımız boşaltıldığı zaman tekrardan spora başlarız” ifadelerini kullandı.

IMG_5098

SPORUN HEYECANI, SPORDA Kİ BAŞARILAR BİZİ KAMÇILADI

Milletvekili Celalettin Güvenç ise, spor camiasına hizmet etmekten onur duyduğunu söyledi. Bu şehrin gençliğine, sporuna 8 yıla yakın hizmet ederek emek verdiğine vurgu yapan Güvenç, “Bunun için gösterdiğiniz gayret ve desteklere binlerce teşekkür ediyorum. Çok zevkli bir çalışma dönemini geri de bıraktık. Meslek hayatımda güzel işler yaptım. Birçok sektörler de emek verdim. Ama beni en çok mutlu eden hiç şüpheniz olmasın ki spor camiasına yaptığım hizmetler ve birlikte yaptığımız çalışmalar hep mutlu etti. Her görevde bu böyle oldu. Sporun heyecanı, sporda ki başarılar bizi kamçıladı. Dolayısıyla ibadet aşkıyla sporumuza, sporcumuza sizlerle beraber hizmet ettik. Burada şu anda iftarda 3 kuşak belki 4 kuşak bir aradayız. Spora emek veren duayenler, orta kuşak yöneticiler, genç sporcu kardeşlerim burada. Sloganımızı tekrar ediyoruz. Her yaşta herkes için spor diyoruz. Acımız büyük. İş dünyamızla, esnafımızla, sanatkârımızla elbette sporcularımızla hayata yeniden dönüyoruz, döneceğiz. Biz bu süreçte bazı turnuvalara arkadaşların katılması için gerekli temasları imkânları sağladık. Bundan sonra da gücümüzün yettiği kadar sizlerin emrinde olacağız.”

IMG_5113

AK Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Şahin ise, “Büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldık. Büyük bir yıkım yaşadık. Bu yıkımın sonuçlarını ortadan kaldırmak için hep birlikte hareket edeceğiz. Onun için ben buraya vekil olmaya değil de askerlik yapmaya geldim. Ailem okumak için Ankara’ya göndermişti. Ankara’dakilerde askerlik yapmam için memleketime gönderdi. Bu bilinçle hareket etmezsek daha da zorlanırız. Sizin desteğinize her zaman ihtiyacım var. Siz bana ne kadar destek verirseniz benim elim de kolum da o kadar uzun olur. Destek vereceğinizden hiç şüphem yok” şeklinde konuştu.

Haber: Emrah Özdemir