31 Mart Yerel Seçimleri sonrası il başkanlık binasında seçime ilişkin basın açıklaması yapan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, açıklamaları sırasında DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu’yu da eleştirdi.

KARATUTLU, ALİ ÖZTUNÇ’U MİLLETVEKİLİ SEÇTİREN BENİM DEMİŞ

Öztunç, açıklamalarında şu sözleri kaydetti; “DEVA Partisi bir aday çıkartabilir çok doğal fakat bir kampanya süreci başlattılar ki, vekil Nurhak’a gidiyor bana laf atıyor, il başkanına laf vuruyor. Yahu seni milletvekili yapan biziz, sırtımızdan vekil oldun. Senin kaç oyun vardı? Çocuk gibi seni elinden tuttum ben getirdim, kimse tanımıyordu yoksa. Kusura bakmasın, herkes haddini bilecek. İyi insanız, hoş insanız da boynumuzu da kestirmeyiz yani. En son yaptığı mitingi Nurhak’ta benim köyümde yapmış. Ali Öztunç’u milletvekili seçtiren benim demiş. Bir şehir biliyor gerçeği ya. Bana yalvardığı günler var. Ne oldu İrfan Karatutlu? Seçimde kaç oy alabildin? Büyükşehirde aldığı oy sayısı 3 bin 300. Biz sadece Nurhak belediyesini 3 bin 600 oyla aldık. Ayıp değil mi senin bu yaptığın? Vefa diye bir şey vardır. Karşısında aday çıkarttığı Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan’da Karatutlu milletvekili olsun diye gecesini gündüzüne kattı.

BENİ TAKLİT ETME, EDİYORSANDA DOĞRU TAKLİT ET

Aklınca şehirde yeni bir siyasi figür olmak istiyor. Bu ayaklarla siyasi bir figür olamazsın Sayın Karakutlu. Çalışacaksın, beni taklit etme. Ediyorsanda doğru taklit et. Milletin içine gir, çalış. Çok ayıp etti. Biz kendisine emek verdik. Milletvekili olmasını sağladık. Bu yaptığı siyasi nezakete ve siyasi ahlaka ters.”

Editör: Didem Kayabaşı