Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özer, yazılı bir açıklama yaparak promosyon anlaşmalarının artık çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti. Bu konu ile ilgili taleplerini yaptıkları ziyarette Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz’e de ilettiklerini ifade eden Özer, Türk Sağlık-Sen olarak çalışanların beklentisinin karşılanması adına mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

8753ec44-f929-4f0b-b9d9-f4457d3c31d6

KİMSE PROMOSYONUN ADINI BİLE ANMAZKEN TÜRK SAĞLIK-SEN BAŞVURU YAPTI

Özer; “Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş şubesi olarak daha kimse promosyonun adını bile anmaz iken başvuru yaparak promosyon anlaşmalarının yeniden güncellenmesi gerektiğini dile getirmiştik. Tabi ki bu konu ile ilgili taleplerimizi İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz’e de iletmiş, ayrıca çalışanların için örnek dilekçeler hazırlayarak kurumlarına başvurmalarını da sağladık. Kısacası her platformda promosyonların güncellenmesini bir zaruret olduğunu ortaya koyduk. Ayrıca yapılan her yeni anlaşmada alınan promosyon ücretleri bu haklı talebimizin ne kadar doğru olduğunu göstermiştir” şeklinde konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ GEREKENİ YAPMALIDIR

İl Sağlık Müdürlüğü’nün gerekeni yaparak 1 Ocak 2020 tarihinde Ziraat Bankası ile yapılan sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmesi gerektiğini dile getiren Özer; “Bu konuda İl Sağlık Müdürlükleri de harekete geçmeye başlamış bazıları sözleşmeleri iptal ederek çalışanları memnun edecek anlaşmalara imza atmışlardır.  Bu tür örnekler varken bankaların promosyon anlaşmasının güncellenmesi için İl Sağlık Müdürlüğü gerekeni yapmalıdır. Kahramanmaraş’ta İl Sağlık Müdürlüğü ile Ziraat Bankası arasında 1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2024 tarihleri arasında yapılan sözleşmenin tek taraflı feshi olmak üzere çalışanlar için olumlu bir yansıması olacak iş ve işlemleri gerçekleştirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

PROMOSYON HASSAS BİR MESELE

Promosyonun kamu çalışanları için hassas bir mesele olduğunun altını çizen Özer; “Türk Sağlık-Sen olarak çalışanların beklentisinin karşılanması adına biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Promosyon artık kamu çalışanları için hassas bir mesele olmuştur. Bunun mutlaka çözüme kavuşturulması gereklidir. Bu konuda biz kamuoyu baskısı oluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş'ta uyuşturucu operasyonunda bir zanlı tutuklandı Kahramanmaraş'ta uyuşturucu operasyonunda bir zanlı tutuklandı

Haber: Didem Kayabaşı