Her yıl ‘Birlikte Paylaşalım’ sloganı çerçevesinde Ramazan-ı Şerif’in manevi iklimine uygun şekilde toplumun tüm kesimlerini iftar sofralarında buluşturan Onikişubat Belediyesi, Başkan Hanefi Mahçiçek öncülüğünde iftar programlarını sürdürüyor. Rahmet, merhamet, kardeşlik ve paylaşım ayı Ramazan-ı Şerif'in son günlerine gelinirken, Onikişubat Belediyesi gönül sofrasını Kavlaklı, Kazım Karabekir ve Ceyhan Mahallelerinin kesiştiği noktaya kurdu. Kahramanmaraş merkezli depremlerin açtığı yaraların sarılması ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi amacıyla daha da anlam kazanan iftar programına Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Mahçiçek, tüm masaları tek tek dolaşarak, vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini kutladı.

Göksun’da Yeni Su Kaynağı Bulundu Göksun’da Yeni Su Kaynağı Bulundu

WhatsApp Image 2023-04-15 at 20.55.48

Buruk bir şekilde idrak ettiğimiz Ramazan’ın sonuna yaklaştık”

Ezanın okunmasının ardından oruçlar dualar eşliğinde açılırken, Başkan Mahçiçek yaptığı konuşmada, “Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaştık. Yakın bir zamanda inşallah sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde Ramazan ayını tamamlayacağız. Arkasından da inşallah Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’na ulaşacağız. Bu sene Ramazan ayı da biraz buruk geçti. Depremlerde çok sayıda kardeşimizi kaybettik. Aynı şekilde çok sayıda kardeşimiz de yaralandı. Vefat eden kardeşlerimizi geri getirme imkanımız yok, Allah onlara rahmet eylesin diye he dua etmemiz lazım. Yaralı kardeşlerimize de Cenab-ı Hakk’dan acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaralarımızı saracağız”

Yaşanan depremlerin büyük bir afet olduğunu dile getiren Başkan Mahçiçek, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hızlıca yaraların sarılacağını vurguladı. Başkan Mahçiçek, “Değerli kardeşlerim gerçekten büyük bir afet yaşadık. Artık büyük bir ülkeyiz, depremin yaralarını hızlıca saracağız inşallah. Sözü dinlenen ve gündemi değiştiren bir ülke Türkiye. Başında da Recep Tayyip Erdoğan var Allah’a şükürler olsun. Bu yıkılan evleri inşallah Cumhurbaşkanımız liderliğinde bir senede devletimiz ve hükümetimiz yapacak. Cumhurbaşkanımızın sözü var. Geçmişte yaptı. Elazığ’da, Van’da, İzmir’de, Malatya’da yaptı, Kahramanmaraş’ta da yapacaktır. Hepinize gönülden teşekkür etmek istiyorum” dedi. İftar programında Türkiye’de alanının önde gelen isimlerinden biri olan Şair-Yazar Senai Demirci, vatandaşlarla bir araya geldi. Demirci, vatandaşlara deprem psikolojisini daha kolay atlatmaları amacıyla söyleşiler gerçekleştirdi. İftar programında çocuklara yönelik birçok etkinlik düzenlenirken, Hacivat-Karagaz, Nasreddin Hoca, kukla gösterileri, pamuk şeker ve oyuncak dağıtımıyla gençlerin yüzü güldürüldü.

Haber Merkezi