Her Semte Bir Kütüphane projesiyle kütüphane sayısını 13’e çıkaran Beyoğlu Belediyesi, depremin psikolojik etkilerini azaltmak ve bölge halkına normalleşme süreci için Kahramanmaraş’ta “Beyoğlu Mobil Kütüphane” hizmetini hayata geçirdi.

BAŞKAN YILDIZ MOBİL KÜTÜPHANEYİ ZİYARET ETTİ

Her gün farklı bir noktada depremzedelerle buluşacak Beyoğlu Mobil Kütüphane’nin ilk durağı Dulkadiroğlu’ndaki çadır kentin önü oldu. Kütüphaneye ilgi gösteren çocuklar, istedikleri kitaplara ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da mobil kütüphaneyi ziyaret ederek kitap okuyan çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla sohbet eden Başkan Yıldız çikolata ikramında da bulundu.

 5 BİN KİTAPLA HER GÜN FARKLI BİR NOKTADA KURULUYOR

Beyoğlu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 59. Kütüphane Haftası’nda hazırlanan “Beyoğlu Mobil Kütüphane” deprem felaketinden etkilenen Kahramanmaraş'a gönderildi. Çocuk ve gençlere yönelik kitaplar başta olmak üzere toplamda 5 bin adet kitapla Kahramanmaraş’ta faaliyetlerine başlayan “Beyoğlu Mobil Kütüphane” her gün depremzedelerin barındığı farklı bir bölgede kuruluyor. Belirli aralıklarla aynı bölgelere tekrar uğrayan kütüphane depremzedelere aldıkları kitapları değiştirme imkanı da sunuyor. Mobil kütüphane ayrıca düzenlediği Kırmızı Sedir Söyleşileri ile de çocukları sevdikleri yazarlarla buluşturuyor.

Afşin'de deprem konutları yükseliyor Afşin'de deprem konutları yükseliyor

DHA