Elbistan’da halk sağlığına yönelik denetimlerini sürdüren Elbistan Belediyesi Zabıta ekipleri, yerel ve zincir marketler ile bakkal ve manavlara şok baskınlar düzenledi.

Bebek mamasından gazlı içeceklere, kuruyemişten bisküviye kadar reyonlarda olmaması gereken son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri, reyonlardan toplandı.

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürü Oktay Ölker, denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.

WhatsApp Image 2022-12-30 at 17.02.32

Zabıta Müdürü Oktay Ölker açıklamasının devamında, “Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak ilçemiz genelinde bulunan zincir marketler başta olmak üzere, yerel esnaflarımız da yapmış olduğumuz kontrollerimizde birçok üründe son kullanma tarihi geçmiş ürünlere rastladık. Bazı marketlerimizde ise yapmış olduğumuz kontrollerde, halk günü adı altında sözde indirim yaptığını söyleyerek vatandaşı aldatıcı yönde kampanyalar düzenlendiği tespit edilmiştir. Bu işletmeler hakkında il ticaret müdürlüğü ve rekabet kurulu aracılığıyla gerekli yasal işlemleri başlatacağız. Son kullanma tarihi geçmişi olan ürünleri ilçe tarım müdürlüğü ekipleriyle beraber cezai işlem uygulayacağız. Hepsinde imha yönünde takibini yapacağız. Tüm bu çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettireceğiz.

Enkaz altında kalan kediye depremden 49 gün sonra ulaşıldı Enkaz altında kalan kediye depremden 49 gün sonra ulaşıldı

WhatsApp Image 2022-12-30 at 17.02.30

Sivil zabıta ekiplerimiz görevde

Kurmuş olduğumuz sivil bir ekibimiz var. Marketleri müşteri gibi dolaşarak belirledikleri olumsuzlukları ekiplerimize ve diğer kurumlara bildirerek gerekli çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımız, aldıkları ürünlerin son kullanma tarihlerini dikkat etmeleri önem arz etmektedir. Fiyat ve kasa farkı varsa fişlerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu konuda lütfen vatandaşlarımız gerekli hassasiyeti göstersin. Vatandaşları aldatıcı yönde reklam yapan, kampanya düzenleyen firmalara da gerekli en ağır şekilde cezai işlemi uygulaması yönünde takipçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.